1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 10. Madımak Şenliği
10. Madımak Şenliği

10. Madımak Şenliği

YOZGAT(AA) – Yozgat’ın Sorgun ilçesine bağlı Akocak Köyünde 10. Madımak Şenliği düzenlendi. Şenliğe, AK Parti Milletvekili Ertuğrul Soysal, İl Genel Meclisi Başkanı Hacı Şahbaz,...

A+A-

YOZGAT(AA) – Yozgat’ın Sorgun ilçesine bağlı Akocak Köyünde 10. Madımak Şenliği düzenlendi.

Şenliğe, AK Parti Milletvekili Ertuğrul Soysal, İl Genel Meclisi Başkanı Hacı Şahbaz, AK Parti İlçe Başkanı İbrahim Dıvrak, sivil toplum kuruluşları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Milletvekili Soysal, şenliğin açılışındaki konuşmasında, bu tür festivallerin insanları bir araya getirmesi açısından önemli olduğunu ifade etti.

Festivallerin il dışındaki insanları buluşturduğunu ve kucaklaşmalarına vesile olduğunu anlatan Soysal, "Hatta öyle bir hale gelmişiz ki, yeni jenerasyon, köyünü, mahallesini bilmiyor, akrabalarını tanımıyor. Aradan seneler geçmiş, gelemeyenlerimiz var. İşte bu tür festivaller insanlarımızın geçmişini öğrenme fırsatı da tanıyor." diye konuştu.

Akocak Köyü Kalkındırma Derneği Başkanı Emrah Kandemir ise bu yıl 10’uncusu düzenlenen şenliğin Ramazan Bayramı’na denk gelmesi nedeniyle daha büyük bir önem kazandığını belirtti.

Şenlik, çeşitli ikram, yöresel oyunlar ve yerel sanatçıların konserleriyle devam etti.

Önceki ve Sonraki Haberler