1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 11 Kiloluk Kedi Diyetle Zayıflayacak
11 Kiloluk Kedi Diyetle Zayıflayacak

11 Kiloluk Kedi Diyetle Zayıflayacak

Almanya'dan Bursa'nın Gemlik ilçesine yaz tatili için gelen Türk bir ailenin 11 kilogram ağırlığındaki "Pamuk" isimli kedisine fazla kilolarından kurtulması için diyet uygulanacak

A+A-

Almanya'dan Bursa'nın Gemlik ilçesine yaz tatili için gelen gurbetçi bir ailenin 11 kilogram ağırlığındaki "Pamuk" isimli kedisine fazla kilolarından kurtulması için diyet uygulanacak.

Gemlik ilçesine bağlı Küçükkumla Mahallesi'nde yazlığı bulunan ve her yaz tatilini burada geçiren Özler ailesinin kedisi, aşırı kilosu nedeniyle yürümekte güçlük geçiyor.

Pamuk, kilosuyla görenlerin dikkatini çekiyor. Kedinin Almanya'daki veterinerinin tavsiyesi üzerine diyet yaptırılarak aşırı kilolarından kurtulması sağlanacak.

Kedinin sahibi Necati Özler, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Almanya'nın Stuttgart kentinde oturduklarını ve oradaki bir fabrikada işçi olarak çalıştığını söyledi.

Pamuk sadece kedi mamalarıyla besleniyor
Kedileri Pamuk'u 5 yıl önce daha 1 haftalıkken sahiplendiklerini ve bugüne kadar yanlarından hiç ayırmadıklarını anlatan Özler, "Pamuk, İran cinsi bir kedi. Tamamen ev kedisi. Sokak ile hiç bir şekilde irtibatı yok. 5 yıl sonunda 11 kilogram ağırlığına ulaştı. Görenler de bu nedenle çok şaşırıyor. Gerçekten çok farklı bir kedi. Bizim için çok önemli." dedi.

Özler, Pamuk'un sadece kedi mamalarıyla beslendiğini, bunun dışında farklı bir yiyecek yemediğini vurguladı.

Pamuk'un aşırı kilosu nedeniyle yürümekte zorlandığını dile getiren Özler, "Buraya gelmeden önce Almanya'daki veterinerine götürdük, muayene ettirdik. Veterineri, Pamuk'un kilolarından kurtulması gerektiğini yoksa sağlık yönünden sıkıntı çekebileceğini bize iletti. Bununla ilgili bize bir diyet programı verdi. Yakın bir zamanda diyete başlayacak. Veterinerin programına göre ilk etapta 3-4 kilogram vermesi gerekli." diye konuştu.

Kulağındaki çiple kaybolma riski yok
Necati Özler, Almanya'da hayvanlara büyük önem verildiğini, evcil hayvanların tüm sağlık bakımlarının da titizlikle yapıldığını anlattı.

Pamuk'un da tüm sağlık işlemlerinin günü gününe uygulandığını dile getiren Özler, "Hatta kaybolmaması için kulağında bir çip var. Bu çip sayesinde kedi nerede olursa olsun bulunabiliyor ancak Pamuk 5 yıldır zaten hiç dışarıda olmadı. Sokağı hiç sevmiyor. Evde mama yemek ve uyumak en büyük keyfi." ifadelerini kullandı.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler