1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 12 Bin Kişi Birlikte İftar Yaptı
12 Bin Kişi Birlikte İftar Yaptı

12 Bin Kişi Birlikte İftar Yaptı

Çankırı Belediyesince kurulan 1 kilometre uzunluğundaki iftar sofrasında, yaklaşık 12 bin kişi orucunu açtı

A+A-

ÇANKIRI (AA) - Çankırı Belediyesince kurulan 1 kilometre uzunluğundaki iftar sofrasında yaklaşık 12 bin kişi orucunu açtı.

Belediyenin düzenlediği sokak iftarları kapsamında Atatürk Bulvarı'nda 1 kilometre uzunluğunda iftar sofrası kuruldu. Etkinliğe katılan AK Parti Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz, Belediye Başkanı İrfan Dinç, AK Parti İl Başkanı Celal Kaman ve AK Parti Merkez İlçe Başkanı Koray Erdoğan masalarını gezerek, vatandaşlarla sohbet etti. Ezanın okunmasının ardından vatandaşlar, dua ederek iftar yaptı.

Belediye Başkanı Dinç, gazetecilere yaptığı açıklamada, birlikte iftar yapmanın Türk toplumunun kültüründe bulunduğunu kaydetti.

79 bin nüfusa sahip Çankırı'da bu akşam iftar sofrasını Atatürk Bulvarı'nda kurduklarını dile getiren Dinç, "Bugün 12 bin hemşehrimizle iftarımızı yaptık. İnsanlarımızın mahalle iftarlarına gösterdiği ilgi bu konuda ne kadar doğru bir iş yaptığımızı ortaya koyuyor." dedi.

İnsanların birlik olmaya susadığını vurgulayan Dinç, "İnsanlar birlikte olmaya, bir olmaya susamışlar. Biz, mahalle iftarlarında bu açlığı, bu susuzluğu bir nebze olsun gidermeye çalışıyoruz. Birlik beraberlik ne kadar güzel. Birlik beraberlikteki feyzi, ilgiyi, dostluğu, paylaşmayı hep birlikte yaşıyoruz. Çankırı insanının bu tür güzel duygulara ne kadar bağlı olduğu bu tür iftarlarda ortaya çıkıyor. Ramazan ayının manevi iklimini hep birlikte yaşıyoruz." diye konuştu.

İnsanları birlik beraberlik içerisinde iftar yapmaya çağırdıklarını belirten Dinç, "Vatandaşlarımız hep birlikte manevi duygular içinde orucunu açtı. Çok güzel bir ortam oldu. Bu ilgi dolayısıyla hepsine teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

İftar programına Çankırı Valisi Mesut Köse de katıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler