1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 15 Temmuz Şehidinin Yakınına Anlamlı Destek
15 Temmuz Şehidinin Yakınına Anlamlı Destek

15 Temmuz Şehidinin Yakınına Anlamlı Destek

Keçiören Kaymakamı Bulut, 15 Temmuz darbe teşebbüsü sırasında hayatını kaybeden Beytullah Yeşilay'ın, aldığı mobilyalar için taksitle ödediği borçlarını silen firmayı takdirname ile ödüllendirdi- Firmanın söz konusu borçlar için ailenin elindeki senetleri

A+A-

ANKARA (AA) - Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut, 15 Temmuz darbe teşebbüsü sırasında hayatını kaybeden Beytullah Yeşilay'ın, aldığı mobilyalar için taksitle ödediği borçlarını silen firmayı takdirname ile ödüllendirdi.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, 15 Temmuz gecesi darbe teşebbüsünde bulunan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarının helikopterden açtığı ateş sonucu şehit olan Beytullah Yeşilay'ın geride bıraktığı eşi Asya Yeşilay ile kızı Miray Yeşilay'ı Keçiören Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yalnız bırakmadı. Darbe teşebbüsünün ardından yaralarını sarmak için şehit ailesini ziyaret eden vakıf uzmanları, Beytullah Yeşilay'ın darbe girişiminden önce evine 11 bin 600 lira karşılığında evine mobilya aldığını öğrendi.

Bunun üzerine harekete geçen vakıf, mobilyaların alındığı firma ile temas kurarak ailenin borçlarını üstlenmek istedi. Ancak firma sahibi Resul Erkan bunu kabul etmeyerek ailenin herhangi bir borcu olmadığını, borcun silindiğini söyledi. Erkan'ın, söz konusu borçlar için de ailenin elindeki senetlerin arkasına "borcunuzu şehidimiz kanıyla ödemiştir" yazdığı ve senetleri aileye teslim ettiği öğrenildi.

Bu duyarlı davranış sonrasında Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut, firma yetkilileri ile şehit ailesini makamında bir araya getirdi. Görüşme sonrasında Kaymakam Bulut, firma yetkilisini takdirname ile ödüllendirdi.

İnşaat işçisi Beytullah Yeşilay (28) FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Genelkurmay Başkanlığı önünde helikopterden açılan ateş sonucu hayatını kaybetmiş, kardeşi Şakir Yeşilay ise yaralanmıştı.

 

Önceki ve Sonraki Haberler