1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. 15 Temmuz Şehitleri Anısına Kış Sporları Etkinliği Yapıldı
15 Temmuz Şehitleri Anısına Kış Sporları Etkinliği Yapıldı

15 Temmuz Şehitleri Anısına Kış Sporları Etkinliği Yapıldı

Sivas Belediyesi tarafından Yıldız Dağı Kış Sporları Merkezinde 15 Temmuz şehitleri anısına etkinlik düzenlendi.

A+A-

SİVAS (AA) - Sivas Belediyesi tarafından Yıldız Dağı Kış Sporları Merkezinde 15 Temmuz şehitleri anısına etkinlik düzenlendi.

Sivas Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, 15 Temmuz şehitleri anısına Yıldız Dağı'ndaki kayak merkezinde kızak yarışları düzenlendi. Yarışmada dereceye giren sporculara, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın ve Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu tarafından madalyaları verildi.

Aydın, ödül töreni sonrası yaptığı konuşmada, Sivas ile Yıldız Dağı arasındaki ulaşımı daha güçlü hale getireceklerini belirtti.

Yıldız Dağı'nın Sivas'ın hayali olduğunu aktaran Aydın, "Bu muhteşem tesisin Sivas'a kazandırılmış olması, hem Sivas adına hem bölge adına büyük bir kazanç. İnşallah buranın her sene daha da geliştiğini göreceksiniz. Önümüzdeki yıl yaz döneminde yapılacak yeni yatırımlarla burasının çok daha güzel bir konuma kavuşacağını düşünüyoruz." ifadelerini kullandı.

Tören sonrası güreş gösterileri de yapıldı.

Etkinliğe, Vali Yardımcısı Zihni Yıldızhan, Cumhuriyet Başsavcısı Murat İrcal ve İl Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya da katıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler