1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. 19 Ekim Muhtarlar Günü
19 Ekim Muhtarlar Günü

19 Ekim Muhtarlar Günü

KONYA (AA) - Beyşehir'de, 19 Ekim Muhtarlar Günü düzenlenen törenle kutlandı.Anıt alanında düzenlenen törende Beyşehir Birlik Muhtarlar Derneği Başkanı...

A+A-

KONYA (AA) - Beyşehir'de, 19 Ekim Muhtarlar Günü düzenlenen törenle kutlandı.

Anıt alanında düzenlenen törende Beyşehir Birlik Muhtarlar Derneği Başkanı Faruk Koçer tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk koyulmasının ardından, İstiklal Marşı okundu, saygı duruşunda bulunuldu.

Beyşehir Birlik Muhtarlar Derneği Başkanı Koçer, Muhtarlar Günü'nü bu yıl ikincisini kutlamak için bir araya geldiklerini belirterek, "2. Mahmut dönemi 1829'dan bu zamana kadar 187 yılık geçmişi olan bu kutsal meslek, halkla devlet arasında bir köprü olmaya devam etmiştir" dedi.

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun da konuşmasında, muhtarların gününü kutlayarak, toplumun tüm kesimleri gibi muhtarlarla da işbirliği içerisinde istişare ederek memlekete hizmet etmeye devam ettiklerini söyledi.

Konuşmaların ardından ilçe protokolü, Beyşehir Birlik Muhtarlar Derneği'ne tebrik ziyaretinde bulundu.

Törene, Beyşehir Garnizon Komutanı Yüzbaşı Yalçın Urlu, Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, İlçe Emniyet Müdür Vekili İbrahim Taşdemir, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Şenol, ilçede bulunan kamu kurumlarının müdürleri, mahalle muhtarları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler