1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. 19 Ekim Muhtarlar Günü
19 Ekim Muhtarlar Günü

19 Ekim Muhtarlar Günü

KONYA (AA) - Konya'nın Beyşehir ilçesinde 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla anıt alanında program düzenlendi.Atatürk anıtına çelenk koyulmasının...

A+A-

KONYA (AA) - Konya'nın Beyşehir ilçesinde 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla anıt alanında program düzenlendi.

Atatürk anıtına çelenk koyulmasının ardından konuşan Birlik Beyşehir Muhtarlar Derneği Başkanı İsmail Faruk Koçer, muhtarlık müessesesinin, kültürün ve toplumsal hayatın önemli yapı taşlarından olup yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden, devletin her noktadaki kurumsal temsilcileri olduğunu söyledi.

Muhtarlar, bulunduğu mahallede veya köyde devletin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkla devlet kurumları arasında köprü vazifesi gören, muhtarlık müessesinin tarihsel bağlarını koruyarak geleceğe yönelik kamu çalışmalarının daha çağdaş ve verimli yürütülmesi amacıyla başbakanlığın 19 Ekim 2015 tarihli genelgesi ile Muhtarlar Günü olarak kutlanmasının uygun görüldüğünü belirten Koçer, tüm muhtarlarının bu özel ve güzel gününü kutladığını kaydetti.

Belediye Başkanı Murat Özaltun da "Yapılan darbe girişimine büyük karşılık veren aziz Türk milleti hem vatanına hem bayrağına en iyi şekilde sahip çıkmıştır." dedi.

"Bu kapsamda muhtarların önemine değinecek olursak tüm mahallelerdeki vatandaşlarımızın güçlü sesi olan muhtarlarımız yönetimin güçlü halkalarından birisidir" diyen Özaltun, "Muhtarlarımız halkımızın her noktasından her haneden tüm ihtiyaçları ve görüşleri bizlere duyuran en güçlü yönetimimizin koludur. Belediye başkanı olarak tüm muhtarlarımızın bu özel gününü kutluyorum." diye konuştu.

Programa, Beyşehir Kaymakam Vekili Haydar Köktaş, Belediye Başkanı Murat Özaltun, Birlik Muhtarlar Derneği Başkanı İsmail Faruk Koçer, STK’lar ve mahalle muhtarları katıldı.

 

Önceki ve Sonraki Haberler