1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. 19 Eylül Gaziler Günü
19 Eylül Gaziler Günü

19 Eylül Gaziler Günü

Beypazarı’nda Gaziler Günü nedeniyle tören yapıldı

A+A-

ANKARA (AA) - Başkentin Beypazarı ilçesinde 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla tören düzenlendi.

Atatürk Parkı'nda Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasıyla başlayan törene, Kaymakam İsmail Altan Demirayak, Garnizon Komutanı Alişan Zor, Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, belediye başkan yardımcıları, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Bilgiç, Şehit ve Muharip Gaziler Derneği Başkanı Ali Yalçınkaya, gaziler ve yakınları katıldı.
Törende konuşan Muharip Gaziler Derneği Başkanı Ali Yalçınkaya, ''Bugün, Mustafa Kemal Atatürk'e Sakarya meydan muharebesinin ardından gazi unvanı verilmesiyle ortaya çıkmıştır. Gaziler Günü canlarını bu aziz vatana adayan tüm gazilere kutlu olsun. Dün olduğu gibi bugün de aynı inançla bu aziz vatanın birliği ve bölünmezliğine saldıranlara karşı her zaman kanımızı akıtmaya hazırız. İç ve dış düşmanlarımız bu hususu asla unutmasınlar. Bizim için vatan adına şehit ve gazi olmaktan daha onurlu bir şey olamaz." dedi.

Konuşmanın ardından Kaymakam Demirayak, Belediye Başkanı Kaplan, Garnizon Komutanı Zor ve beraberindekiler Şehit ve Muharip Gaziler Deneğine ziyarette bulundu, Başkan Ali Yalçınkaya'dan bilgi aldı.

Kaymakam Demirayak, gazilerin gönüllerinde ayrı bir yerinin olduğunu, devlet ve milletçe gazilere karşı sorumlulukları bulunduğunu söyledi.

Belediye Başkanı Tuncer Kaplan da dernek yönetiminde Kıbrıs Barış Hareketi gezisinin yoğunlukta olduğunu belirterek, ilçedeki gazileri yeniden görmeleri için KKTC'ye göndermeyi planladıklarını aktardı.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler