1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. 19 Eylül Gaziler Günü
19 Eylül Gaziler Günü

19 Eylül Gaziler Günü

KAYSERİ (AA) - Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, vatan uğruna savaşan gazilerin her gün hatırlanması gerektiğini vurguladı.Başkan Büyükkılıç,...

A+A-

KAYSERİ (AA) - Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, vatan uğruna savaşan gazilerin her gün hatırlanması gerektiğini vurguladı.

Başkan Büyükkılıç, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, şehit yakınlarına ve gazilere kamu hizmetlerinde farklılık, ayrımcılık ve hizmette öncülük yapılacağını aktardı.

Büyükkılıç, "Vatanımız, şehit ve gazilerimizin ortaya koydukları bu azim ve kararlılıkla elde edilmiştir. Vatan için canlarını ortaya koyan gazilerimize, saygı duymak ve değerli kişiliklerine yaraşır imkanlar altında yaşamlarını sürdürmelerini sağlamak, ihtiyaçlarını karşılamak toplumsal sorumluluğumuzdur." ifadelerini kullandı.

Türk milletinin tarih boyunca verdiği var olma savaşından eşsiz destanlar yazıp zaferle çıktığını vurgulayan Büyükkılıç, şunları kaydetti:

"Yurdumuzda her yıl 19 Eylül Gaziler Günü olarak kutlanmaktadır. Bugün millet olarak, birlik ve beraberlik içinde, bağımsız ve hür yaşıyorsak, bunu aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçluyuz. Bu bilinçle, bu duygu ve düşüncelerle, Gaziler Haftası'nı kutlarım, ebediyete intikal eden gazi ve şehitlerimizi rahmetle anıyor, hayatta bulunan gazilerimize de saygı ve şükranlarımı sunuyorum. Melikgazi Belediyesi olarak şehitlerimizin, yakınlarına ve gazilerimize hizmette ayrımcılık yapacağız. Şehitlerimiz, bizlerin bağımsız ve hür yaşaması için vatan uğruna canlarını feda etti, gazilerimiz ise canları pahasına savaştı. Onlar için ne kadar ayrımcılık yapsak azdır. Yerel yöneticiler olarak bizlerin de bu vatan için yapacağımız çok şeyler olduğunu düşünüyoruz."

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler