1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı
19 Mayıs Atatürkü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı

AK Parti Aksaray İl Başkanı Karatay, mesaj yayımladı

A+A-

AK Parti Aksaray İl Başkanı Abdulkadir Karatay, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Karatay, mesajında, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, İstiklal Mücadelesini başlatmak üzere Samsun'a çıkışının 97. yıl dönümünde milletçe büyük bir gurur yaşadıklarını belirtti.

Büyük bir destanın başlangıcı olan 19 Mayıs 1919'un, var olduğu günden beri esaret nedir bilmeyen Türk milletinin, bağımsızlığına ve milli egemenliğine kavuşarak, tarihin ilerleyişini değiştirdiğini belirten Karatay, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve bağımsızlık yolunda milli mücadeleyi büyük bir azim ve kararlılıkla sürdüren milletimiz, birbirine kenetlenerek büyük bir diriliş gerçekleştirmiştir. 19 Mayıs Cumhuriyetimizin, gençlerimizin omuzlarında yükseleceğinin simgesidir. Sizlerin Türk milletinin bir bireyi olmanın verdiği gururla, sorumluluklarınızı yerine getirmek, ülkeniz yönünden en iyisini yapmak için hiçbir özveriden kaçınmayacağınıza inancımız sonsuzdur. Bu anlamlı günde tek yürek olan gençlerimiz ile daha yürüyecek çok yolumuzun olduğunu belirterek, bütün vatandaşlarımızın ve gençlerimizin bayramını kutluyor, Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını şehitlerimizi, gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum."

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler