1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı
19 Mayıs Atatürkü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

A+A-

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Gökmen, mesajında, 19 Mayıs 1919’da memleketimizin düşman işgalinden kurtarılması ve milletimizin bağımsızlığı için istiklal mücadelemizin ilk adımının atıldığını belirtti.

Devamında ise millet iradesine dayanan Türkiye Cumhuriyeti devleti kurularak, bu anlamlı sürecin geleceğimizin teminatı olan gençlere emanet edildiğini ifade eden Gökmen, şunları kaydetti:

" Şüphesiz gençlerini en iyi şekilde yetiştirerek hem ülkesinin hem de insanlığın hizmetine hazırlayan milletler, medeniyet yarışında daha üst seviyelere çıkarak insanlığın umudu olabilirler. Gençlerimizin işini iyi yapan, ahlaklı, insanlara karşı sevgi ve saygı içerisinde, sorumluluğunu layıkıyla taşıyabilen bireyler olmaları en büyük temennimizdir. Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, tüm Türk milletinin ve gençlerimizin Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum."

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler