1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı
19 Mayıs Atatürkü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı, Çankırı'da çeşitli etkinliklerle kutlandı.

A+A-

ÇANKIRI (AA) - 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı, Çankırı'da çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Atatürk Stadı'nda Gençlik Yürüyüşü ile başlayan kutlamalar, Atatürk anıtına çelenk bırakılmasıyla devam etti.

Güneş İlkokulu bahçesinde düzenlenen törende büyük önder Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve şehitler için saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu. Çankırı Gençlik Merkezi'ndeki işaret dili kursuna katılan gençler, İstiklal Marşı'nı işaret diliyle de okudu.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Gürhan Yıldız, burada yaptığı konuşmada, vatanın işgal edilerek milletin bağımsızlığına kastedildiği bir dönemde Atatürk tarafından yeniden başlatılan bağımsızlık mücadelesinin yıl dönümünü bir kez daha kutlamanın mutluluğu içerisinde olduğunu söyledi.

"Şunu hiçbir zaman unutmayın, korkaklar hiçbir zaman zafer anıtı dikememiştir" diyen Yıldız, "Tarih, zalimleri değil kahramanları ve cesurları hatırlar ve hayırla yad eder. Gençler, sizler çok büyük bir medeniyetin, köklü bir kültürün ve kadim bir tarihin mensuplarısınız. Çanakkale'de 19 Mayıs'ta destan yazan bir milletin evlatlarısınız. Sizler büyük bir devletin güçlü bir ülkenin Türkiye Cumhuriyeti'nin vatandaşlarısınız." dedi.

Spor gösterilerinin ardından günün anlam ve önemiyle ilgili şiirler okundu.

Halk Sağlığı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından "Toplumda fiziksel aktivitelerin artırılması" projesi kapsamında başarılı öğrencilere 35 bisiklet dağıtıldı.

Çankırı'daki tarımsal çalışmaları yerinde izlemek için gelen Sudanlı bazı mühendisler de törenleri izledi.

Programa Çankırı Valisi Vahdettin Özcan, Belediye Başkanı İrfan Dinç, Garnizon Komutanı İstihbarat Kurmay Albay Yusuf Bayazıt, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş ile kurum müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler