1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı
19 Mayıs Atatürkü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı

Ankara'nın Çubuk ilçesinde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla tören düzenlendi.

A+A-

Ankara'nın Çubuk ilçesinde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla tören düzenlendi.

Atatürk Parkı'ndaki Atatürk anıtına Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Cüneyt Küpeli tarafından çelenk konulmasıyla başlayan tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti. Küpeli, burada yaptığı konuşmada, 19 Mayıs 1919'da Samsun’da başlatılan bağımsızlık mücadelesinin tarihe gömülmek istenen bir milletin küllerinden tekrar doğuşu olduğunu söyledi.

Gençlere seslenen Küpeli, "Sizler bütün güç ve heyecanınızı, ulusal tarihimizden ve ruhumuzdaki sönmez inanç ve aynı zamanda iman ışığından almalısınız. Atacağınız her adım sağlam, sağlam olduğu kadar da bilinçli olmalıdır. Dileğimiz yaratanı ve yaratılışı bilen, vicdan zeka, vahiy, sanatsal, gözlemsel ve deneysel bilgilerle bütünleşen, gücünün yettiğini yapan yetmeyeceğinden sorumlu tutulmayacağını bilen, şanlı tarihimizin hayat mücadelesini rehber alan bir gençlik olmanızdır." ifadelerini kullandı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü olarak yaptıkları çalışmalardan da bahseden Küpeli, masa tenisi, voleybol, futbol, basketbol, satranç ve krosta 109 takım ve 2 bin 455 sporcuyla müsabakalar gerçekleştirdiklerini bildirdi.

Törene Kaymakam Cemal Şahin, Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Durmuş Kıran ile öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler