1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı
19 Mayıs Atatürkü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı

ANKARA (AA) - Gölbaşı ilçesinde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla tören düzenlendi.Şerafettin Tombuloğlu Anadolu Lisesinde düzenlenen törende, Atatürk Anıtı'na...

A+A-

ANKARA (AA) - Gölbaşı ilçesinde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla tören düzenlendi.

Şerafettin Tombuloğlu Anadolu Lisesinde düzenlenen törende, Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu. Ardından öğrenciler tarafından hazırlanan halk oyunları ve spor gösterileri gerçekleştirildi.

Dr. Şerafettin Tombuloğlu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı Atatürk'ün Samsun'a çıkışını konu alan oratoryo gösterisi ile Dr. Şerafettin Tombuloğlu Lisesi öğrenci korosunun Ankara patlamasında hayatını kaybeden arkadaşları Atakan Eray Özyol ve tüm şehitler için seslendirdiği "Her şehidin ardından" türküsü törene katılanlara duygulu anlar yaşattı.

Törenin sonunda Gölbaşı'nda Gençlik Haftası kapsamında düzenlenen spor müsabakalarında dereceye giren takım ve sporculara kupa ve madalyaları verildi.

Törene Kaymakam Şahin Aslan, Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Uğur Avcı, Belediye Başkanı Fatih Duruay, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin Balcı, Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü İrfan Özüdoğru ile daire amirleri, sivil toplum kuruluşları ve siyasi partilerin temsilcileri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler