1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı

AKSARAY (AA) - 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı, Aksaray'da düzenlenen törenle kutlandı.Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cüneyt Alkan, kent meydanında düzenlenen törende...

A+A-

AKSARAY (AA) - 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı, Aksaray'da düzenlenen törenle kutlandı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cüneyt Alkan, kent meydanında düzenlenen törende yaptığı konuşmada, 19 Mayıs 1919'da Mustafa Kemal Atatürk'ün kurtuluş mücadelesini Anadolu'dan başlattığını, bugün bu meşalenin elden ele gönülden gönüle dolaşmasının 97. yıldönümü olduğunu söyledi.

Kutlu mücadelenin her 19 Mayıs’ta Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlandığını ifade eden Alkan, "Geleceğimizin teminatı olan gençler; bir milletin en büyük silahının iyi yetişmiş, milli ve manevi değerlerini özümsemiş, bedenen ve ruhen sağlıklı, bilgili ve kültürlü, yanlış davranış ve kötü alışkanlardan uzak nesil olduğunu unutmayın." dedi.

Öğrencilerin şiirler okuduğu törende, Aksaray Gençlik Hizmetleri Spor kulüpleri ve sporcuları çeşitli spor dallarında gösteriler sundu.

Törene, Aksaray Vali Vekili Armağan Önal, İl Jandarma Komutanı Albay Levent Ölmez , Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Akın, Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler