1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı'na Doğru
19 Mayıs Atatürkü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramına Doğru

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı'na Doğru

STB Başkanı Hastaoğlu ile SESOB Başkanı Köksal birer mesaj yayımladı

A+A-

Sivas Ticaret Borsası (STB) Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu ile Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Hastaoğlu, mesajında Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde verilen kurtuluş mücadelesinin güç kaynağının milletin iradesi olduğunu belirtti.

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutlayan ve gençlere seslenen Hastaoğlu, "Aziz şehitlerimizin canları pahasına savundukları bu vatan üzerinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti'nin geleceği, istiklal şuuruyla yetişen sizlere emanet edildi. Sizlerin en iyi şekilde yetişmeniz, çağın gerekleri doğrultusunda nitelikli bir eğitim almanız devlet ve millet olarak en önemli amacımızdır." dedi.

- SESOB Başkanı Köksal'ın mesajı

SESOB Başkanı Beşir Köksal da mesajında 19 Mayıs tarihinin bağımsızlık yürüyüşünün yeniden başlangıcı olduğuna vurgu yaparak şunları kaydetti:

"Türkiye Cumhuriyeti, Atatürk başta olmak üzere yurdunu seven ve kendisini ülkesine adayan kahramanlarımızın ve vatanı için savaşan şehitlerimizin bizlere armağanıdır. Kendine güvenen bağımsız ve özgür düşünen, araştıran, sorgulayan, teknolojiyi kullanabilen bilinçli genç nesillerin yetiştirilmesi ülkemiz için de çok önemlidir. Ülke olarak devletiyle milletiyle gençlerimize güveniyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle Büyük Atatürk'ün, vatanımızın bölünmez bütünlüğü, birlik ve beraberliğimizin sağlanması yolunda kurtuluş mücadelesini başlattığı bu anlamlı günün yıl dönümünde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının halkımıza kutlu olmasını diliyor, Kurtuluş Savaşı'nın kahramanlarını rahmet ve saygıyla bir kez daha anıyoruz."

Önceki ve Sonraki Haberler