1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 2 Bin 160 Rakımlı Sınır Karakolunda Bayramlaşma
2 Bin 160 Rakımlı Sınır Karakolunda Bayramlaşma

2 Bin 160 Rakımlı Sınır Karakolunda Bayramlaşma

Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki sınır karakolunda görev yapan askerler, bayram sevincini komutanları ve silah arkadaşlarıyla paylaştı

A+A-

HAKKARİ (AA) - Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki sınır karakolunda görev yapan askerler, bayram sevincini komutanları ve silah arkadaşlarıyla paylaştı.

İran sınırındaki 2 bin 160 rakımlı Şehit Er İbrahim Korucu Karakolu'nda Ramazan Bayramı dolayısıyla bayramlaşma töreni düzenlendi.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, 2. Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti ve 3. Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Halil İbrahim Ergin'in mesajlarının okunduğu törende, Mehmetçikler silah arkadaşlarıyla bayramlaştı.

Duygu dolu anların yaşandığı bayramlaşmaya katılan 1. Hudut Tabur Komutanı Piyade Yarbay Hasan Toğrul da askerlerin sevincine ortak oldu. Bayramların, milletlerin sahip olduğu köklü geleneklerle yaşatıldığını vurgulayan Toğrul, tüm askerlerin ve ailelerin bayramını kutladı.

İnsanın doğasında bulunan sevgi, vefa ve dayanışma duygularının bayramlarda daha çok pekiştiğini ifade eden Toğrul, şunları kaydetti:

"Atalarımızın bize emanet ettiği bu kutsal vatan topraklarında birlik ve beraberlik ruhu içinde bayramınızı kutlamak mutlulukların en büyüğüdür. Bu vesile ile ebedi başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile yüce milletimizin birlik ve beraberliği, vatanımızın bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, kahraman gazilerimizi şükran ve saygıyla anıyorum. Siz silah arkadaşlarımızın ve ailelerinin Ramazan Bayramı'nı kutluyor, hepinizin gözlerinden öpüyorum."

PTT'nin başlattığı "Tebrik kartı bizden, güvenlik güçlerimize göndermek sizden" kampanyası kapsamında birçok bayram tebrik kartı aldıklarını anlatan Toğrul, "Birliğim adına, bu uygulama için PTT'ye ve bu kartları bizlere ulaştıran vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum." dedi.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler