1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 2 Garsonu Arama Çalışmaları Sürüyor
2 Garsonu Arama Çalışmaları Sürüyor

2 Garsonu Arama Çalışmaları Sürüyor

İzmir'in Çeşme ilçesinde 4 gün önce üzerinde uyudukları, kıyıya bağlı dubanın halatlarının kopması sonucu denizde sürüklenerek kaybolan iki garsonu arama çalışmaları devam ediyor

A+A-

İzmir'in Çeşme ilçesinde 4 gün önce üzerinde uyudukları, kıyıya bağlı dubanın halatlarının kopması sonucu denizde sürüklenerek kaybolan iki garsonu arama çalışmaları devam ediyor.

Alınan bilgiye göre, kendilerinden haber alınamayan Çınar Gürses ile Serdar Yalçın'ın bulunması için Sahil Güvenlik ekiplerinin başlattığı arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

Sahil Güvenlik Ege Bölge Deniz Komutanlığına bağlı botlar tarafından aralıksız devam edilen çalışmalara sahil güvenlik kurtarma gemisi "Dost" da katıldı. Sahil Güvenlik Hava Komutanlığına ait helikopter ve uçaklar da çalışmalara destek verdi.

Kayıp 2 kişiye ulaşılması için yoğun çaba harcayan ekiplerin, şu ana kadar herhangi bir ize rastlayamadığı belirtildi.

Öte yandan, kayıp garsonların açık denize sürüklenmiş olabilecekleri ihtimali üzerine Yunan yetkililerin bilgilendirildiği öğrenildi.

Gürses ve Yalçın'ın garsonluk yaptıkları Alaçatı bölgesindeki işletmede bayram sonrası sakinlik göze çarparken, işletme yetkilisi ve çalışanlar, konuya ilişkin açıklama yapmaktan kaçındı.

"Umutlar tükeniyor"
Çeşme Denizciler Derneği Başkan Yardımcısı Cemal Can, AA muhabirine, 35 yıldır denizcilik yaptığını, daha önce de benzer olaylarla karşılaştıklarını söyledi.

Can, Çeşme'de özellikle bayramdaki fırtına nedeniyle son 2 yılın en sert deniz koşullarının yaşandığına dikkati çekerek, dubaların bağlı olduğu halatın kopmuş ve garsonların açık denize sürüklenmiş olabileceklerini anlattı.

Dubaların açık denize süreklenme ihtimalinin arama tarama yapılan alanı oldukça genişlettiğine işaret eden Can, "Allah'tan umut kesilmez ancak bu iki arkadaşımızın kaybolmasıyla ilgili umutlarımız yavaş yavaş tükeniyor. Hava şartlarının olumsuz olması arama kurtarma faaliyetlerini güçleştiriyor." şeklinde konuştu.

Gürses ve Yalçın, Alaçatı'da garsonluk yaptıkları işletmedeki mesailerinin ardından sahilde kıyıya bağlı dubalardan birinin üzerinde uyuyakalmış, 8 Temmuz'da sabaha karşı şiddetini artıran rüzgarın etkisiyle halatları kopan dubayla açığa sürüklenen garsonlar denizde kaybolmuştu.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler