1. HABERLER

  2. ADS

  3. 2018 Rapor Parası Sorgulama
2018 Rapor Parası Sorgulama

2018 Rapor Parası Sorgulama

2018 Rapor Parası Sorgulama

A+A-

Çalışanlar için, çalışamadıkları günlerin paralarını Sosyal Sigortalar kurumundan alabiliyor olmaları, o ay için sıkıntı yaşamadan paralarına tam olarak sahip olabilecekleri anlamına geliyor. Bugün sizlere bu konular hakkında derinlemesine bilgiler vererek, bu gibi işlerinizi sorunsuz bir şekilde halletmenize de imkan sunmuş olacağız. Öncelikli olarak belirtelim ki, burada almış olduğunuz paralar, zaten her ay düzenli olarak ödemiş olduğunuz sigorta primleri içerisinde yer almaktadır. Tabii ki çalışmadığınız gün sayısı da belirli bir güne kadar alınabiliyor. İş kazası veya hamilelik ile birlikte, her hangi bir rahatsızlık nedeni ile de işe gitmediğiniz ve raporunuzun olması durumunda, en az 3 günlük olmak üzere rapor parası alabiliyorsunuz. E-devlet üzerinden de direk olarak rapor parası sorgulama yaparak, sizde rapor paranızın olup olmadığını ve ne kadar olduğunu da öğrenebilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden Rapor Parasını Sorgula

E-devlet üzerinden rapor parası sorgulama en kolay yöntem olmakla birlikte, yaşadığınız yerde bulunan Sosyal Sigortalar Kurumu üzerinden de sorgulama yapabilirsiniz. Zaten raporunuzu aldığımız zaman bunu bildirmeniz gerektiği için, bu tür işlemlerin nasıl yapılacağını daha detaylı olarak www.borsanet.com sitesinden de öğrenebilirsiniz. Bununla birlikte, raporlu gün sayınız, normal çalışma gününüz gibidir. Yani asgari ücretten sigorta yatırılıyorsa eğer, bunun tüm vergilerin çıkması ile birlikte ortaya çıkan net ücretin, 30 güne bölünmesinin ardından, günlük ne kadar alacağınızı öğrenebilirsiniz.

Rapor Parası Nasıl Alınır

Rapor parası sorgulama ardından, ne zaman alacağınızı da öğrenebilirsiniz. Genel olarak rapor paraları gün durumuna göre bir ay sonrasında alınıyor. Tabii ki hangi gün raporlu olduğunuza göre de bu durum değişebilir. Bunları da site üzerinden rahatlıkla öğrenerek, nasıl alacağınızı, kaç güne kadar alacağınızı ve tabii ki ne kadar alacağınızı dahi öğrenebilir ve böylelikle sizde raporlu olduğunuz güne göre, paranızı alarak, o ay ki iş yerinde ki kesintilerinizi de böylelikle karşılayabilirsiniz.

Site sayesinde bu tür bilgilerin tamamını rahatlıkla alabileceğiniz gibi, farklı sorgulamaları ve bilgileri de alabilirsiniz. Bu nedenle sosyal sigorta çalışanları için, özellikle siteden yararlanmaları çok iyi olacaktır.

Önceki ve Sonraki Haberler