1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. "29 Ocak Toplumsal Dayanışma Ve Milli Direniş Günü"
"29 Ocak Toplumsal Dayanışma Ve Milli Direniş Günü"

"29 Ocak Toplumsal Dayanışma Ve Milli Direniş Günü"

Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu:- "Maalesef Batı Trakya'daki soydaşlarımız azınlık haklarını hala uluslararası normların gerektirdiği şekilde kullanamamaktadır. Bu noktada her çağdaş ülkenin atması gereken adımları komşumuz Yunanistan'dan da beklediğimizi i

A+A-

ANKARA (AA) - Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, "Maalesef Batı Trakya'daki soydaşlarımız azınlık haklarını hala uluslararası normların gerektirdiği şekilde kullanamamaktadır. Bu noktada her çağdaş ülkenin atması gereken adımları komşumuz Yunanistan'dan da beklediğimizi ifade etmek istiyorum. İki ülke dostluğunun gereği neyse ona riayet etmeli ve istisnasız her vatandaşın tüm temel haklarını teminat altına almalıyız." ifadesini kullandı.

Çavuşoğlu, "29 Ocak Toplumsal Dayanışma ve Milli Direniş Günü" dolayısıyla mesaj yayımladı.

Batı Trakya Türklerinin kimliklerine dönük saldırılara karşı hak arama mücadelesini simgeleyen "29 Ocak Toplumsal Dayanışma ve Milli Direniş Günü"nü saygıyla anan Çavuşoğlu, soydaşlarla birliğin ve beraberliğin daim olması temennisinde bulundu.

Çavuşoğlu, şunları kaydetti:

"Maalesef Batı Trakya'daki soydaşlarımız azınlık haklarını hala uluslararası normların gerektirdiği şekilde kullanamamaktadır. Bu noktada her çağdaş ülkenin atması gereken adımları komşumuz Yunanistan'dan da beklediğimizi ifade etmek istiyorum. İki ülke dostluğunun gereği neyse ona riayet etmeli ve istisnasız her vatandaşın tüm temel haklarını teminat altına almalıyız."

Önceki ve Sonraki Haberler