1. HABERLER

  2. AKTÜEL

  3. 3 ncü köprü Riva satılık arsa ve emlak fiyatlarını uçurdu
3 ncü köprü Riva satılık arsa ve emlak fiyatlarını uçurdu

3 ncü köprü Riva satılık arsa ve emlak fiyatlarını uçurdu

3 ncü köprü Riva satılık arsa ve emlak fiyatlarını uçurdu

A+A-

İstanbul’ un birçok semtine üçüncü köprü piyangosu vurdu. Bu semtlerden bir tanesi de köprünün  Anadolu yakası ayağındaki son çıkış tabelalarının gösterdiği Riva semti oldu.

Riva adını televizyonlarda ve internet de pek çok kez duymuşuzdur. Galatasaray’ ın yıllardır inşaat’ a başlayamadığı büyük arazisi, kanal Riva projesi, 3 ncü köprü, Riva deresi kenarında bulunan pop şarkıcısı Tarkan’ ın evi ile Riva pek çok kez karşımıza çıkmıştır.

Şimdilerde ise Riva popülerliği sayesinde arsalarının değeri ile karşımıza çıkmaktadır. Riva semti sınırları içerisinde kalan irili ufaklı birçok arsa, büyük paralar etmekte olup, alıcı ve satıcısına ciddi rakamlar kazandırmaktadır. Denize yakınlığı, yemyeşil doğası, deresi ve düzgün yapılaşması ile Riva gelecekte İstanbul’un hiç şüphesiz en iyi semtlerinden bir tanesi olmaya adaydır.

Riva ’ daki arsa fiyatlarının iyi paralar etmesinin bir tanesi de Beykoz belediyesinin yapılaşma olayını sıkı tutup, ve imar planı dışındaki yapılaşmaya kesinlikle müsaade etmemesidir. Riva satılık arsa ya da villa almadan önce mutlaka belediyeden araştırılmasını tavsiye ederiz.

Riva çevresinde yatırım yapacak yatırımcılara tavsiyemiz, öncelikle almak istediğiniz arsayı iyi bir araştırmadan geçirmeniz, son kararı vermeden önce mutlaka belediyede bir yetkiliye danışmanız ve sonrasında Riva’da emlakçılar arasında fiyat mukayesesi yapmanızdır.

Aynı cadde içerisinde bulunan arsalar arasında, bazen çok uçuk denilebilecek fiyat farklılıkları ile karşılaşabilirsiniz. Riva içerisinde arsa ve gayrimenkul satan irili ufaklı birçok emlakçı vardır. Riva emlakçı ofislerinde gezerek mutlaka konuma göre fiyat araştırması yapmanızı tavsiye ederiz.

Kanal Riva projesi ve Galatasaray arazisine yapılması planlanan konutlardan önce Riva arsa ve gayrimenkul yatırımı yapan yatırımcı çok büyük ölçüde karlı çıkacaktır. Riva arsalarının % 65 inin boş olduğunu düşünürsek ileriye dönük bu arsalar üzerinde işyerleri konutlar ve diğer yerler inşa edilecektir.

Riva’ da iyi bir yatırım yapmak isterseniz, Riva emlak ofisimiz olan Riva Plus Emlak ’a  sizi çay içip sunum yapmaya davet etmek istiyoruz. Ofisimize mail yoluyla ya da telefon numaramızı alarak davetiniz için gerekli randevuyu alabilirsiniz.

Önceki ve Sonraki Haberler