1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. 30 Ağustos Zafer Bayramı'na Doğru
30 Ağustos Zafer Bayramına Doğru

30 Ağustos Zafer Bayramı'na Doğru

Karaman Valisi Süleyman Tapsız, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

A+A-

Karaman Valisi Süleyman Tapsız, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Tapsız, mesajında, 30 Ağustos 1922 tarihinin milletin şanlı ordusu ile birlikte yazdığı emsalsiz bir kahramanlık destanı olduğunu belirtti.

Terör örgütleriyle birlikte hareket eden paralel devlet yapılanmalarının, ülkeye ve milletin geleceğini tehdit ettiğini ifade eden Tapsız, şunları kaydetti:

"15 Temmuz gecesinde darbe girişiminde bulananlara karşı ilk andan itibaren yaşanan her adımda tek yürek, tek ses olan aziz Türk milleti, dünya tarihinde eşi görülmeyen bir vatanseverlik, basiretli bir temenni ve olgunluk ile bayrak ve ezan altında birleşerek dünyaya kahramanlık örneği göstermiştir. Vatanın bütünlüğü, milletin egemenlik ve bağımsızlığı söz konusu olduğunda, Türk milletinin neleri başarabileceğinin en güzel ispatıdır. Bunun için ihtiyacımız olan tek şey, birliğimizi, beraberliğimizi, dayanışmamızı güçlendirmek, iç ve dış tüm düşmanların karşısına tek vücut olarak çıkmaktır. Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, bütün vatandaşlarımızın ve Türk Silahlı Kuvvetlerimizin tüm mensuplarının 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum."

Önceki ve Sonraki Haberler