1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. 30 Ağustos Zafer Bayramı'na Doğru
30 Ağustos Zafer Bayramına Doğru

30 Ağustos Zafer Bayramı'na Doğru

Kırşehir Valisi Şentürk, mesaj yayımladı

A+A-

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Valisi Necati Şentürk, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Vali Şentürk, mesajında, Türk milletinin 30 Ağustos 1922'de elde ettiği büyük zaferin yıl dönümünü milletçe kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Türk milletinin tarih sahnesine çıktığı günden itibaren gerek yaşayış tarzı, gerek haksızlıklar karşısında gösterdiği tutum, gerekse sergilediği kahramanlıklar ve kazandığı zaferlerle daima tarihin altın sayfalarında yer aldığını vurgulayan Şentürk, şunları kaydetti:

"Milli ve manevi değerlerinden asla taviz vermeyen milletimizi bu derece güçlü, sarsılmaz ve hür kılansa vatanına ve bayrağına olan derin sevgisi ve bağlılığı olmuştur. Türk milleti kazanılan bu zaferle tüm dünyaya, insanca yaşamanın ancak hür, bağımsız ve egemen bir devlet olmakla gerçekleşebileceğinin en güzel örneğini vermiş ve bu uğurda her türlü özveriye katlanmaya daima hazır olduğunu bir kez daha göstermiştir. Milletimizin sergilediği bu özverili ve kahramanca yaklaşım, esaret ve zulüm altındaki milletlere de emsal teşkil etmiş ve hayranlık uyandırmıştır. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden milli mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını feda edan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, milletimizin ve şanlı ordumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyorum."

 

Önceki ve Sonraki Haberler