1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. 31 İlçede Su Yatırımları Artarak Devam Ediyor
31 İlçede Su Yatırımları Artarak Devam Ediyor

31 İlçede Su Yatırımları Artarak Devam Ediyor

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, Konya’nın 31 ilçesinde mahalleye dönüşen bütün köy ve beldelerde içme suyu yatırımlarını 2017 yılında da artırarak sürdürdü.

A+A-

 Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, içme ve kullanma suyu temini çalışmaları kapsamında su azlığı ve sağlıksız su problemi yaşayan yerleşim yerlerinin içme ve kullanma su ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor.
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Yeni Büyükşehir Yasası sonrası 31 ilçede mahalleye dönüşen bütün köy ve beldelerde alt yapı yatırımlarını yoğun bir gayretle sürdürdüklerini belirterek, su şebekesi çalışmalarının yanında ihtiyaç duyulan yerleşim yerlerinde sondaj kuyusu ve su deposu yatırımları yaparak ihtiyacı karşıladıklarını dile getirdi.

Geçtiğimiz yıl yapılan 950 kilometre yeni su şebekesinin yanında 31 ilçede 145 noktada sondaj kuyusu açarak yerleşim yerlerini sağlıklı suya kavuşturduklarını kaydeden Başkan Akyürek, yasanın yürürlüğe girdiği 2014 yılından bu yana açılan sondaj kuyusu toplamının 485 olduğunu dile getirdi. Yine geçtiğimiz yıl ilçelerde toplam hacmi 20 bin metreküp olan 24 yeni su deposu inşa ettiklerini kaydeden Başkan Akyürek, 2014’ten bu yana yapılan yeni su deposu sayısının 81’e, toplam hacmin ise 73 bin metreküpe ulaştığını ifade etti.

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü’nün hizmet alanında bulunan yerleşim birimlerindeki bütün atıksu arıtma tesislerinden de 2017 yılında toplam 87 milyon metreküp atıksu dönüştürüldü.

Önceki ve Sonraki Haberler