1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. 33 Yılda 72 Ünite Kan Bağışladı
33 Yılda 72 Ünite Kan Bağışladı

33 Yılda 72 Ünite Kan Bağışladı

Kırklareli'nde 33 yılda 72 ünite kan bağışlayan kişi başkalarına hayat vermenin mutluluğunu yaşıyor

A+A-

Kırklareli'nde 33 yılda 72 ünite kan bağışlayan kişi, birçok hastaya hayat vermenin mutluluğunu yaşıyor.

Kırklareli'nin Vize ilçesinde yaşayan Mücahit Özcan (51), AA muhabirine yaptığı açıklamada, çevresindekilere de kan bağışı tavsiyesinde bulunduğunu anlatarak, 1983'ten bu yana Türk Kızılayına düzenli olarak kan bağışında bulunduğunu söyledi.

-"Tüm vatandaşlara kan bağışında bulunmalarını öneriyorum"


Kan bağışlamaya bir yakınının tavsiyesiyle başladığını, Türk Kızılayının yanı sıra acil durumlarda hastanelere de bağışta bulunduğunu aktaran Mücahit Özcan, ilk bağışının kendisini çok mutlu hissettirdiğini, bu motivasyonla kan vermeye yıllar içinde devam ettiğini aktardı.

Özcan, şöyle konuştu:

''Kan bağışında bulunarak hastalara umut olmanın gururu ve mutluluğunu yaşıyorum. Sadece kendim için değil, bilmeden de olsa belki bir insanın hayatını kurtarıyoruz. Sadece ihtiyaç halinde değil düzenli olarak kan vermenin huzurunu yaşıyorum. Kan verince rahat ve huzurlu oluyorum, bunun karşılığında ise hiçbir beklenti olmuyor. Tüm vatandaşlara kan bağışında bulunmalarını öneriyorum. İlk bağıştan sonra 33 yıldır düzenli olarak kan bağışında bulunuyorum. Türk Kızılayına 47, hastanelere ise 25 kez kan bağışında bulundum. Kan verdiğim zaman psikolojik olarak rahatlıyorum.''

Sağlıklı her bireyin düzenli olarak kan bağışı yapması gerektiğine işaret eden Özcan, yaşı ve sağlığı el verdiği müddetçe kan bağışlamaya devam edeceğini belirtti.

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler