1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. "640. Mimar Sinan'ı Anma Ve Evliyalar Günü"
640. Mimar Sinanı Anma Ve Evliyalar Günü

"640. Mimar Sinan'ı Anma Ve Evliyalar Günü"

Kayseri'de Melikgazi Belediyesi tarafından "640. Mimar Sinan'ı Anma ve Evliyalar Günü" dolayısıyla 30 bin kişilik etli pilav dağıtıldı.

A+A-

KAYSERİ (AA) - Kayseri'de Melikgazi Belediyesi tarafından "640. Mimar Sinan'ı Anma ve Evliyalar Günü" dolayısıyla 30 bin kişilik etli pilav dağıtıldı.

Mimarsinan Evliyalar Mesire alanında gerçekleştirilen etkinlik, mehter takımının konseriyle başladı.

Sabah erken saatlerde kurulan ocaklarda 3'er ton et ve bulgur kullanılarak odun ateşinde geleneksel etli pilav pişirildi.

İl Müftüsü Şahin Güven'in duasının ardından 50 kazan pilav vatandaşlara dağıtıldı.

Etkinlikte konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Osmanlı İmparatorluğunun imarı için çalışan Mimar Sinan'lar ile gönülleri imar eden evliyaların bu topraklarda yetişmesinden dolayı bu coğrafyada yaşayanların şanslı olduğunu ifade ederek, böyle bir etkinliğe katılmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da her sene geleneksel olarak yaptıkları etkinlikte hem sanat eserlerinin mimarı Mimar Sinan'ı hem de toplumumuzun manevi mimarları evliyaları andıklarını söyledi.

Böyle bir etkinliğe ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadığını dile getiren Büyükkılıç, Allah dostlarının toplumda birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışmaya vesile olduğunu kaydetti.

Etkinlikte yaklaşık 30 bin kişilik pilav dağıtıldığı öğrenildi.

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler