1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. 65. Hükümetin Kurulması
65. Hükümetin Kurulması

65. Hükümetin Kurulması

KTO Başkanı Hiçyılmaz:- "Kayseri’nin marka şehir olması yolunda önemli katkılar sağlayan ve şehrin 20 yılına damga vuran bir kardeşimiz olarak, Sayın Özhaseki’nin Türkiye çapında da önemli işlere imza atacağına inanıyorum"

A+A-

KAYSERİ (AA) - Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, 65. Hükümette Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na getirilen Mehmet Özhaseki'nin, Kayseri’nin marka şehir olması yolunda önemli katkılar sağlayan ve şehrin 20 yılına damga vuran biri olarak, Türkiye çapında da önemli işlere imza atacağına inandığını bildirdi.

Hiçyılmaz, yaptığı yazılı açıklamada, 65. Hükümet Bakanlar Kurulu listesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilen Başbakan Binali Yıldırım ile kabinede Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak görev alan Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki’yi kutladı.

AK Parti'nin 3. Genel Başkanı ve Türkiye Cumhuriyeti'nin 27. Başbakanı olan Binali Yıldırım’ın büyük projelerle anıldığını hatırlatan Hiçyılmaz, "Bölünmüş yollar, yeni havaalanları, yüksek hızlı tren hatları ve daha birçok eserde imzası bulunan Sayın Binali Yıldırım’ın, Başbakanlık göreviyle birlikte Türkiye’ye önemli kazanımlar sağlayacağına inanıyorum." şeklinde konuştu.

Başkan Hiçyılmaz, Bakanlar Kurulu listesinde Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak yer alan AK Parti Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki’ye de bu yeni görevinde başarı diledi.

Hiçyılmaz, "Kayseri’nin marka şehir olması yolunda önemli katkılar sağlayan ve şehrin 20 yılına damga vuran bir kardeşimiz olarak, Sayın Özhaseki’nin Türkiye çapında da önemli işlere imza atacağına inanıyorum. Sayın Özhaseki’nin Çevre ve Şehircilik Bakanı olması bizim için mutluluk vericidir." değerlendirmesinde bulundu.

Şehirlerin çağın gerisinde kalmadan gelişme göstermesi bakımından alt yapı ve ulaştırma konusunda yatırımlara ihtiyaç duyduğunu kaydeden Hiçyılmaz, “Daha önce de birçok defa dile getirdiğim gibi Kayseri’nin yüksek hızlı tren, yeni havaalanı ve ihracatı kolaylaştıracak ulaşım altyapısına ihtiyacı bulunuyor. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın gösterdiği 2023 yılı hedeflerine ulaşılması bakımından, şehrimizin bu önemli taleplerinin karşılanması en büyük beklentimizdir" ifadelerini kullandı.

Dünyada özellikle para piyasalarında yaşanan gelişmelerin ve büyük ölçekli ekonomilerdeki daralmanın, Türkiye’ye dolayısıyla da Kayseri’ye olumsuz yansımaları olduğunu vurgulayan Hiçyılmaz, açıklamasını şöyle tammaladı:

"Başbakanımız Sayın Binalı Yıldırım'ın yeni bir anlayışla önümüzü açacağına ve bizlere şevk verecek adımlar atacağına inanıyorum. Özellikle ihracatın artması için yatırım teşviklerinin mutlaka yenilenmesi, insanımızı yüksek gelir seviyesine taşıyacak ekonomik reformların bir an önce hayata geçirilmesi önem taşımaktadır. Milletimizin daha yüksek refah seviyesine ulaşması, 2023 yılı hedeflerine ulaşılabilmesi için Yeni Anayasa çalışmalarının hızlanması ve Başkanlık Sistemi konusunda ilerleme sağlanması gerekmektedir."

Önceki ve Sonraki Haberler