1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. "Acemi Kasap"lar Hastanelik Oldu
Acemi Kasaplar Hastanelik Oldu

"Acemi Kasap"lar Hastanelik Oldu

Kayseri, Sivas, Kırıkkale ve Yozgat'ta 347 kişi, kurban keserken yaralandı

A+A-

KAYSERİ/SİVAS/KIRIKKALE/YOZGAT (AA) - Kayseri, Sivas, Kırıkkale ve Yozgat'ta kurban keserken yaralanan 347 kişi hastanelere başvurdu.

Kayseri'de, kurban kesmeye çalışırken kendini yaralayanlar, sabah saatlerinden itibaren Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ile kentteki özel hastanelerde yoğunluğa neden oldu.

Kurban kesmeye çalışırken vücutlarının çeşitli yerlerinden yaralanan 145 kişiden bir kısmı tedavilerinin ardından taburcu edildi.

- Sivas

Sivas'ta da "acemi kasaplar", bayramın ilk gününde hastaneleri doldurdu. Kent merkezinde kurban keserken yaralanan 100 kişi, hastanelere başvurdu.

Yaralanan vatandaşların bazılarını 112 Acil Servis ekipleri getirirken bazıları da kendi imkanlarıyla hastaneye gelip tedavilerini yaptırdı.

Yaralıların büyük çoğunluğu ayakta tedavi olduktan sonra taburcu edildi.

- Kırıkkale

Kırıkkale'de de 70 kişi, kurban keserken yaralandı.

Yüksek İhtisas ve Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanelerine başvuran yaralıların bir kısmı, ayakta tedavi edildi.

Yaralanmaların bıçak, satır kesiği ile hayvan tepmesi sonucu meydana geldiği öğrenildi.

- Nefes borusu tıkandı

Öte yandan, Kırıkkale'de merkeze bağlı Hacılar beldesinde kurban eti yerken nefes borusunda et kalan 66 yaşındaki Osman Erdoğan, 112 Acil Servis ekiplerince Yüksek İhtisas Hastanesine getirildi.

Burada yapılan müdahalenin ardından Erdoğan'ın boğazına kaçan et çıkarıldı. Erdoğan'ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

- Yozgat

Yozgat'ta kurban keserken vücutlarının çeşitli yerlerinden yaralanan 32 "acemi kasap" kentteki çeşitli hastanelere başvurdu.

Yaralıların büyük çoğunluğu ayakta tedavi edildikten sonra taburcu edildi.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler