1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Aeü'nün Jeotermal Sera Projesi
Aeü'nün Jeotermal Sera Projesi

Aeü'nün Jeotermal Sera Projesi

KIRŞEHİR (AA) - Ahi Evran Üniversitesi (AEÜ) Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Özbağ Belediye Başkanı Nazmi Ay ile bir araya geldi.AEÜ'den yapılan yazılı...

A+A-

KIRŞEHİR (AA) - Ahi Evran Üniversitesi (AEÜ) Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Özbağ Belediye Başkanı Nazmi Ay ile bir araya geldi.

AEÜ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, ziyarette konuşan Rektör Karakaya, AEÜ'nün pilot üniversite olması kapsamında hazırlanan jeotermal sera projesinin sadece kent merkezinde değil Özbağ beldesine, ilçelere de önemli ekonomik katkı sağlayacağını ifade etti.

Jeotermal sera projesi ile aynı zamanda çekirdek ailelerin de ekonomisine katkı sağlanacağını, bölgede gelişmiş bir Kırşehir olmasına fayda vereceğini, bölgedeki ürün çeşitliliğinin de artacağını hatırlatan Karakaya, kentin doğal kaynağının en iyi şekilde kullanılması gerektiğini kaydetti.

Özbağ Belediye Başkanı Ay ise, Ahi Evran Üniversitesi çalışmaları ve projelerini desteklediklerini, jeotermal sera projesinin gerçekleşmesi için kendilerinin gereken katkıyı sunacaklarını vurguladı.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler