1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Afgan Anne, Oğlunun Ağlamadan Uyuyacağı Günleri Bekliyor
Afgan Anne, Oğlunun Ağlamadan Uyuyacağı Günleri Bekliyor

Afgan Anne, Oğlunun Ağlamadan Uyuyacağı Günleri Bekliyor

İç karışıklık nedeniyle ülkesini terk edip Sivas'a yerleşen 24 yaşındaki Melekeh Miri, beyin felci nedeniyle mamayla beslenebilen 6 yaşındaki oğlu Roya'nın, ağlamadan uyuyabilmesi için ağrılarının dinmesini istiyor- Anne Miri: - "Akşamları ağrısı çok oluy

A+A-

SİVAS (AA) - SERHAT ZAFER - Afganistan'daki iç karışıklıktan kaçarak Sivas'a yerleşen 24 yaşındaki Melekeh Miri, beyin felci nedeniyle sadece mamayla beslenebilen 6 yaşındaki oğlu Roya'nın, ağrılarından kurtulup ağlamadan uyuyacağı günleri bekliyor.

İç karışıklık nedeniyle ülkelerini terk ederek yaklaşık bir ay önce Sivas'a gelen Abdulghader ve Melekeh Miri (24) çifti, Esentepe Mahallesi'nde kiraladıkları evde 3 çocuklarıyla yaşıyor.

Çift, beyin felci nedeniyle konuşamayan, yürüyemeyen ve sadece mamayla beslenebildiği için 11 kilo olan 6 yaşındaki oğulları Roya'nın durumundan üzüntü duyuyor.

Anne Melekeh Miri, sağlık durumunun kötüleşmesi nedeniyle sürekli ağlayan oğlunun, rahat uyuyabileceği günlerin hayalini kuruyor.

Melekeh Miri, AA muhabirine yaptığı açıklamada, eşinin inşaatlarda çalışarak kazandığı parayla hayatlarını sürdürmeye çalıştıklarını söyledi.

Sivas Belediyesi bünyesindeki Hayat Ağacı Derneği Gıda Bankası'ndan zaman zaman yardım aldıklarını anlatan Miri, zor şartlarda yaşadıklarını ifade etti.

Doğuştan beyin felci Roya'nın yanı sıra 4 yaşındaki kızı Hava ve 2 yaşındaki oğlu Parviz ile geldikleri kentte yaşama tutunmaya çalıştıklarını dile getiren Miri, burada oğulları Roya'yı imkansızlıklar nedeniyle sadece bir kez doktora götürebildiklerini belirtti.

Miri, oğlunun, sadece doktorların verdiği mamayla beslendiğini bildirdi.

Oğlunun hastalığı nedeniyle diğer çocuklarına fazla zaman ayıramadığını anlatan Miri, "Çok ağlıyor, o ağlayınca ben de çok üzülüyorum. Akşamları ağrısı çok oluyor, ağlıyor ve yatmıyor. Bakmak çok zor oluyor. Oğlumun bir an önce sağlığına kavuşmasını arzuluyorum. Bir anne olarak onun durumu beni çok üzüyor." dedi.

Miri, oğlunun ağrılarından kurtulup ağlamadan uyuyabileceği günleri sabırsızlıkla beklediğini kaydetti.

Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler