1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Afrikalı Çocukların Yüzünü Güldürüyorlar
Afrikalı Çocukların Yüzünü Güldürüyorlar

Afrikalı Çocukların Yüzünü Güldürüyorlar

Gezgin Gurmeyiz üyeleri, 5 yıldır Afrika'nın çeşitli ülkelerindeki ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarını, dağıttıkları kıyafet, oyuncak ve şekerlemelerle sevindiriyor

A+A-

Gezgin Gurmeyiz üyeleri, 5 yıldır Afrika'nın çeşitli ülkelerindeki ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarını, dağıttıkları kıyafet, oyuncak ve şekerlemelerle sevindiriyor.

Gezgin Gurmeyiz editörü Turgut Tunç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, küçük bedellerle büyük mutluluklar yaşatmak için Afrikalı çocukların yanında olmak istediklerini söyledi.

Açlığın ve salgın hastalıkların pençesindeki çocuklara destek vermeyi amaçladıklarını anlatan Tunç, "Kara kıtanın aydınlık yarınları olarak gördüğümüz çocuklar için, heybemizde kıyafet, oyuncak, balon ve şekerlemelerle yollara düştük." dedi.

Ramazanda gönüllülerle Afrika'ya gittiklerini dile getiren Tunç, "Çad'da yoksul ailelerin bin 500 çocuğuna balon ve şekerleme dağıttık. Çocukların aileleri için de 20 kurban kesildi. Sevinçlerini yakından görmek, yaşadıkları bölgelerde vakit geçirmek, onları daha iyi anlamamızın önünü açtı." diye konuştu.

Afrika'daki çocuklara yaklaşık 5 yıldır destek verdiklerini bildiren Tunç, "10 kişilik gönüllü arkadaşımızla gece gündüz bölgedeki çocukların yüzünün gülmesi için çalışıyoruz. Etiyopya, Mali, Gine, Tanzanya, Moritanya, Senegal ve Çad'da yaklaşık 10 bin çocuğumuza balon, şekerleme, kıyafet ve oyuncaklarla ulaştık." ifadelerini kullandı.

 

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler