1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. Afrin'deki Terör Mağdurlarına Ayakkabı Yardımı
Afrin'deki Terör Mağdurlarına Ayakkabı Yardımı

Afrin'deki Terör Mağdurlarına Ayakkabı Yardımı

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin'in terörden temizlenen köylerine dönen mağdurlara, Konya'dan bin 430 çift ayakkabı gönderildi.

A+A-

Konya'dan, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) öncülüğünde yürütülen Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin'in terörden arındırılan köylerine dönen mağdurlara, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) aracılığılıyla ayakkabı gönderildi.

Konya'da Tarihi Bedesten Kunduracıları Derneği üyeleri Afrin'deki terörden temizlenen yerleşim yerlerine dönenlere ulaştırılması için AFAD aracılığıyla ayakkabı gönderdi.

Dernek Başkanı Abdullah Dölek, dernek binası önünde düzenlenen törende, yürütülen harekatın bölgede huzur ve güven ortamını sağlamayı amaçladığını söyledi.

Kahraman Mehmetçik'in başarıyla yürüttüğü operasyonla köylerin terörden arındırıldığına dikkati çeken Dölek, terör mağdurlarının da evlerine dönmeye başladığını dile getirdi.

Dölek, TSK'nin bölgede oluşturduğu huzur ve güven ortamına küçük de olsa katkı vermek istediklerini belirterek, şöyle konuştu:

"Afrin'in köylerine yerleştirilenlerin çok zor durumda olduğunu ve giyecek ayakkabılarının olmadığını öğrendik. Bunun üzerine aramızda yardım kampanyası başlattık. Toplam bin 430 çift ayakkabıyı bölgedeki ihtiyaç sahiplerine AFAD aracılığıyla göndermek üzere buradan uğurluyoruz."

- "Acil ihtiyacı olan bölgelere dağıtımı yapılıyor"

Konya İl Afet ve Acil Durum Müdürü Yıldız Tosun ise Afrin'deki halkın ihtiyacını karşılamak üzere sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliği içerisinde olduklarını bildirdi.

Terör mağdurlarının zor şartlar altında yaşam sürdüğüne dikkati çeken Tosun, "Burada toplanan yardım, AFAD'ın bölgede konuşlandırılan lojistik deposuna gönderilmek üzere yola çıkacak. Orada acil ihtiyacı olan bölgelere dağıtımı yapılıyor." diye konuştu.

Konuşmanın ardından AFAD aracına yüklenen ayakkabılar, yapılan duanın ardından yola çıktı.

 

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler