1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Agü'yü Başarılı Öğrenciler Tercih Etti
Agüyü Başarılı Öğrenciler Tercih Etti

Agü'yü Başarılı Öğrenciler Tercih Etti

KAYSERİ (AA) - ÖSYM tarafından açıklanan 2016 ÖSYS sonuçlarına göre, Abdullah Gül Üniversitesinin (AGÜ) birçok bölümü, Türkiye'nin en başarılı öğrencileri tarafından tercih edildi....

A+A-

KAYSERİ (AA) - ÖSYM tarafından açıklanan 2016 ÖSYS sonuçlarına göre, Abdullah Gül Üniversitesinin (AGÜ) birçok bölümü, Türkiye'nin en başarılı öğrencileri tarafından tercih edildi.

Üniversiteden yapılan yazılı açıklamaya göre, AGÜ, tüm bölümlerinde devlet üniversiteleri arasında, birçok bölümü ilk 5'te olmak üzere en başarılı ilk 10 üniversite içinde yer aldı.

Taban puan sıralamalarına göre, en başarılı ilk 10 üniversite arasında, bu yıl ilk kez öğrenci alan Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü 3'üncü Elektrik-Elektronik Mühendisliği ve Mimarlık Bölümleri 4'ncü, Bilgisayar Mühendisliği, Makine Mühendisliği ve İşletme Bölümleri 5’inci sırada yer aldı.

İnşaat Mühendisliği bölümü 6’ncı sırada yer alırken, Endüstri Mühendisliği bölümü 7’nci sıraya yerleşti.

AGÜ'ye yerleşen öğrencilerin yüzde 88’i karşılıksız burs hakkı elde ederken yüzde 51'i ABD’de dil eğitimi ve ücretsiz yurt imkanından yararlanmaya hak kazandı.

Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden 35 ilden gelen öğrencilerin yüzde 65.8’i ilk 5 tercihinde AGÜ’ye yer verdi.

Kontenjanların tamamını doldurduklarını belirten Rektör İhsan Sabuncuoğlu, AGÜ’yü tercih eden öğrencilere teşekkür etti.

Sabuncuoğlu, üniversitenin güçlü akademik yapısı, bilimsel çalışma olanakları, iş dünyasındaki etkisi, sosyal, kültürel ortamı ve uluslararası işbirlikleri ile amaçlarının dünya vatandaşı yetiştirmek olduğunu da sözlerine ekledi.

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler