1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Ak Parti 2. Olağanüstü Kongresi'ne Doğru
Ak Parti 2. Olağanüstü Kongresine Doğru

Ak Parti 2. Olağanüstü Kongresi'ne Doğru

AK Parti Karaman İl Başkanı Nazmi Ünlü, " Bundan sonra kongrede seçilecek yeni Genel Başkanımız ve Başbakanımız da aynı çalışmaları gayretle ve basiretle sürdürecektir."...

A+A-

KARAMAN (AA) - AK Parti Karaman İl Başkanı Nazmi Ünlü, " Bundan sonra kongrede seçilecek yeni Genel Başkanımız ve Başbakanımız da aynı çalışmaları gayretle ve basiretle sürdürecektir." dedi.

Ünlü, il binasında düzenlediği basın toplantısında, partilerinin 22 Mayıs'ta Ankara Arena Spor Salonu'nda ikinci olağanüstü büyük kongresini yapacaklarını hatırlattı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun AK Parti'nin Genel Başkanlığını yürüttüğü süreçte AK Parti'nin daha ileriye gitmesi, ilkelerinin daha çok pekişmesi, çeşitli politikaların güncellenmesi için son derece önemli, son derece kıymetli çalışmalara imza attığını ifade eden Özdemir, şunları kaydetti:

"Bu bir bayrak yarışıdır. Genel Başkanımız, Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu, kurucu Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'dan aldığı bayrağı, kendi kararıyla olağanüstü kongrede yeni genel başkanımıza devredecektir. Bu bayrak yarışınında Sayın Genel Başkanımız, Genel Başkan ve Başbakan olarak üstün gayretler göstermiştir. Önemli başarılara imza atmıştır. Bundan sonra da yeni kongrede seçilecek yeni Genel Başkanımız ve Başbakanımız da aynı çalışmaları gayretle ve basiretle sürdürecektir."

AK Parti'nin Genel Başkanlığı ve Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakanlığının son derece kıymetli makamlar olduğunu ifade eden Ünlü, bu önemli makamların kıymetini ve değerini Ak Parti kadrolarının çok iyi bildiğini vurguladı.

AK Parti kongrelerinin her zaman demokrasi şöleni havasında geçtiğinin altını çizen Ünlü, " Pazar günü kongremizin demokrasi şöleni havasında geçmesi için Karaman'dan 10 otobüsle gidip, Ankara Arena'da olacağız. Bu vesileyle kongremizin bütün AK Parti camiasına ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ederiz. Seçilecek genel başkanımızla, bu kutlu yürüyüşe devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

 

Önceki ve Sonraki Haberler