1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. Ak Parti Danışma Meclisi Toplantısı
Ak Parti Danışma Meclisi Toplantısı

Ak Parti Danışma Meclisi Toplantısı

KONYA (AA) - Beyşehir'de AK Parti 68. Danışma Meclisi toplantısı düzenlendi.İlçe Belediye Başkanı Murat Özaltun, parti binasındaki toplantıda yaptığı...

A+A-

KONYA (AA) - Beyşehir'de AK Parti 68. Danışma Meclisi toplantısı düzenlendi.

İlçe Belediye Başkanı Murat Özaltun, parti binasındaki toplantıda yaptığı konuşmada, yapımı tamamlanan Beyşehir Devlet Hastanesinin 14 Mart Tıp Bayramında açmayı planladıklarını söyledi.

Hastanenin çevresinde yürütülen çevre düzenleme çalışmalarının devam ettiğini aktaran Özaltun, şöyle konuştu:

"Ayrıca yıkılan cezaevimizin kapasitesi çok düşüktü. Biz onun yerine çocuk ve erkek, kadın yetişkinlerin de kalabileceği belki 250-300 kişi kapasiteli bir ceza evini ilçemize kazandırmak istiyoruz.

Bunun için 100 bin metrekarelik bir alan tahsis etmemiz isteniyor. Daha önce Mesutlar Mahallesi yakınlarındaki bir alanı teklif etmiştik cezaevi yapımı için, ancak Genel Müdürlüğümüz arsanın yapısıyla alakalı olarak uygun görmedi. Bunun üzerine, projeye talip olarak 3 farklı yer daha gösterdik.

Şimdi ise, bu yer konusunun belirlenmesi ile ilgili süreç devam ediyor."

AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Şenol ise ilçeye kazandırılacak yeni çevre yolu yapımının 31 Ocak'ta ihaleye çıkılacağını, ardından işi üstlenen firma tarafından çalışmaların başlatılacağını kaydetti.

Toplantı daha sonra basına kapalı olarak devam etti.

Önceki ve Sonraki Haberler