1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Ak Parti Kocaeli Gençlik Kolları 5. Olağan İl Kongresi
Ak Parti Kocaeli Gençlik Kolları 5. Olağan İl Kongresi

Ak Parti Kocaeli Gençlik Kolları 5. Olağan İl Kongresi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan: (1)- "Bu Afrin operasyonu var ya işte bak millet aynen 15 Temmuz gibi şimdi de Afrin'e yürüyor"- "Sınırlarımızı taciz eden, bu vatana ihanet edenler bedelini ödeyecek. PKK'sı, PYD'si, YPG'si, DEAŞ'ı, FETÖ's

A+A-

KOCAELİ (AA) - Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bu Afrin operasyonu var ya işte bak millet aynen 15 Temmuz gibi şimdi de Afrin'e yürüyor." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti Kocaeli Gençlik Kolları 5. Olağan İl Kongresi'nde yaptığı konuşmaya, katılımcıları selamlayarak başladı.

Kuruluşundan bugüne AK Parti Kocaeli teşkilatlarında görev almış kişilere şükranlarını sunan Erdoğan, ahirete irtihal edenlere Allah'tan rahmet diledi.

Kongrede yeni görev üstlenenlere başarılar dileyen Erdoğan, 16 Nisan 2017 tarihinde yapılan halk oylamasında Kocaeli'nin yüzde 57 oy oranıyla "evet" dediğini hatırlattı.

Erdoğan, "Kocaeli, gençlik yıllarımdan beri girdiğimiz hiçbir mücadelede bizi yalnız bırakmadığı gibi, halk oylamamızda da Türkiye ortalamasının üzerinde bir 'evet' oranıyla yanımıza olduğunu göstermiştir." ifadesini kullandı.

Türkiye'nin önünde 2019 seçimlerinin olduğuna işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kocaeli'den bugüne kadarki oranların çok üzerinde bir destek beklediğini söyledi.

- "2019 virajını sağlam alamazsak gelecek zor olur"

Erdoğan, 2019'un önemine dikkati çekerek, şöyle devam etti:

"2023'ün adeta habercisi bir seçim yaşayacağız. Şayet 2019 virajını sağlam alamazsak gelecek zor olur. AK Parti tek başına iktidar olamayınca, kimlerin ellerini ovuşturmaya, göbek atıp oynamaya başladığını, kibirlerinden yanlarına dahi varılamadığını hep birlikte gördük, yaşadık. Neyse ki milletimizin sağduyusu, irfanı, metaneti sayesinde bu sıkıntılı dönemi kısa sürede geride bıraktık."

Kasım ayından itibaren yeniden asli gündeme dönüldüğünü belirten Erdoğan, "2013, 2014, 2015'te farklı yol ve yöntemlerle deneyip başaramadıklarını 15 Temmuz'da silah zoruyla başarmaya kalktılar. O güne kadar sözünü sandıkta söyleyen, gövdesini seçim meydanlarında gösteren milletimiz, bir anda meydanlara, sokaklara, ölümüne ölümüne, ' caddelere dolun' dediğimizde hamdolsun köprüleri, darbecilerin yuvalandığı her deliği FETÖ'cülere, hainlere dar etti bu millet." ifadesini kullandı.

Erdoğan, Mart 2019'un daha iyi olacağını belirtti.

- "394 terörist etkisiz hale geldi"

Zeytin Dalı Harekatı'na da değinen Erdoğan, "Bu Afrin operasyonu var ya işte bak millet aynen 15 Temmuz gibi şimdi de Afrin'e yürüyor. İşte gittim gördüm. Askerimizi, subaylarımızı, generallerimizi gördüm. Allah’ıma hamdettim. Bu sabah itibarıyla 394 terörist etkisiz hale geldi. 20 şehidimiz var, ÖSO ve Mehmetçik olmak üzere." dedi.

"Rabbimiz 'Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz, onlar diridirler ancak bilemezsiniz' buyuruyor." ifadelerini kullanan Erdoğan, Mehmetçik'in bu müjdeye ulaşırcasına, bu müjdeye kavuşurcasına Afrin'e yürüdüğünü, Allah'ın izniyle Münbiç'e yürüyeceğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sınırlarımızı taciz eden, bu vatana ihanet edenler bedelini ödeyecek. PKK'sı, PYD'si, YPG'si, DEAŞ'ı, FETÖ'sü, hepsi bunu ödeyecek. Onun için de bu mücadele, kararlı bir mücadele." dedi.

Fırat Kalkanı Harekatı'nda bunun ilk örneğini verdiklerini anımsatan Erdoğan, Afrin'de de Silahlı Kuvvetlerin hükümet ile el ele bu mücadeleyi kararlı bir şekilde yürüttüğünü vurguladı. Erdoğan, "Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır." dizelerini okudu.

(Sürecek)

Önceki ve Sonraki Haberler