1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Ak Parti Olağan Büyük Kongresi
Ak Parti Olağan Büyük Kongresi

Ak Parti Olağan Büyük Kongresi

AK Parti Yozgat İl Başkanı Harun Lekesiz, AK Parti'nin 22 Mayıs Pazar günü Ankara Arena Kapalı Spor Salonunda ikinci olağan büyük kongresinin yapılacağını söyledi.

A+A-

YOZGAT (AA) - AK Parti Yozgat İl Başkanı Harun Lekesiz, AK Parti'nin 22 Mayıs Pazar günü Ankara Arena Kapalı Spor Salonunda ikinci olağan büyük kongresinin yapılacağını söyledi.

Lekesiz, parti binasında yaptığı basın açıklamasında, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun AK Parti'nin Genel Başkanlığını yürüttüğü süreç içerisinde, AK Parti'nin daha ileriye gitmesi, ilkelerinin daha çok pekişmesi, çeşitli politikaların güncellenmesi için son derece önemli, son derece kıymetli çalışmalara imza attığını kaydetti.

Kongrelerin bir bayrak yarışı olduğunu ifade eden Lekesiz, "Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu, Kurucu Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan aldığı bayrağı, kendi kararıyla olağan üstü kongrede yeni genel başkanımıza devredecektir. Bu bayrak yarışının içerisinde sayın Genel Başkanımız, Genel Başkan ve Başbakan olarak üstün gayretler göstermiştir. Önemli başarılara imza atmıştır. Bundan sonra da yeni kongrede seçilecek yeni genele başkanımız ve başbakanımız da aynı çalışmaları gayret ve basiretle sürdürecektir." dedi.

AK Parti'nin genel başkanlığı ve Türkiye Cumhuriyetinin başbakanlığının son derece kıymetli makamlar olduğunu belirten Lekesiz, "Bu önemli makamların kıymetini ve değerini AK Parti kadroları çok iyi bilir. AK Parti kongreleri her zaman demokrasi şöleni havasında geçmiştir ve yine bütün AK Parti teşkilatları ile birlikte kongremizin demokrasi şöleni havasında geçmesi için Ankara'da olacağız. Bu vesile ile kongremizin AK Parti camiasına ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Seçilecek olan genel başkanımızla birlikte bu kutlu yürüyüşe devam edeceğiz." diye konuştu.

 

Önceki ve Sonraki Haberler