1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. Ak Parti'de 2. Olağanüstü Kongre Hazırlıkları
Ak Partide 2. Olağanüstü Kongre Hazırlıkları

Ak Parti'de 2. Olağanüstü Kongre Hazırlıkları

KONYA (AA) - AK Parti Konya İl Başkanı Musa Arat, 22 Mayıs'ta yapılacak olan 2. Olağanüstü Kongre ile alakalı basın toplantısı düzenledi.Arat, bir otelde düzenlenen basın toplantısında...

A+A-

KONYA (AA) - AK Parti Konya İl Başkanı Musa Arat, 22 Mayıs'ta yapılacak olan 2. Olağanüstü Kongre ile alakalı basın toplantısı düzenledi.

Arat, bir otelde düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun görevi süresince AK Parti'nin daha ileri gitmesi için kıymetli çalışmalara imza attığını söyledi.

Ak Parti kongresinin her zaman demokrasi şöleni havasında geçtiğini belirten Arat, "AK Parti'nin genel başkanlığı ve Türkiye Cumhuriyeti'nin başbakanlığı son derece kıymetli makamlardır. Bu makamların kıymetini Ak Parti kadroları çok iyi bilir" dedi.

Arat, AK Parti teşkilatları olarak Ankara'daki kongrede bulunacaklarını dile getirdi.

Bunun bir bayrak yarışı olduğunu ifade eden Arat, şunları kaydetti:

"Başbakanımız Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'dan aldığı bayrağı, kendi kararıyla olağanüstü kongrede yeni genel başkanımıza devredecektir. Göreve gelecek yeni genel başkanımız da aynı gayretle çalışmalarını sürdürecektir. Seçilen genel başkanımızla birlikte kutlu yürüyüşe devam edeceğiz."

Programa, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve davetliler katıldı.

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler