1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Ak Parti'de "Nöbetçi Vekil Uygulaması"
Ak Partide Nöbetçi Vekil Uygulaması

Ak Parti'de "Nöbetçi Vekil Uygulaması"

AK Parti Kayseri Milletvekili Yıldız, yaşanan terör olaylarından dolayı ülke olarak bayrama hüzün içinde girildiğini söyledi

A+A-

KAYSERİ (AA) - AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, yaşanan terör olaylarından dolayı ülke olarak bayrama hüzün içinde girildiğini söyledi.

Milletvekili Yıldız, AK Parti Kayseri İl Başkanlığı'ndaki nöbetçi vekil uygulamasında yaptığı konuşmada, son olarak Atatürk Havalimanı'nda bir terör saldırısı yaşandığını, belirtilerin saldırıyı DAEŞ'in gerçekleştirdiği yönünde olduğunu kaydetti.

Terör saldırılarının Türkiye'nin ilerleyişini engelleyemeyeceğini vurgulayan Yıldız, batılı ülkelerin farklı terör örgütlerine yönelik tavırlarını da eleştirdi.

Yıldız, PYD ile DAEŞ'in bir farkı olmadığını, hepsinin hedefinin insan olduğunu, dünyanın dört bir yanında yaşanan terör saldırılarının bunu gösterdiğini belirtti.

İngiltere'nin AB'den ayrılma sürecini de değinen Yıldız, şöyle konuştu:

"İngiltere halkının kararına tabi ki saygı duyulmalı. Ancak, AB'nin kurulma gerekçesi, misyonu, insan hakları, hümanizm ve eşitlik üzerineydi. Şu anki durumuna baktığımızda, göçmenlerle ilgili kararlarına baktığımızda AB, bulunduğu konumdan çıkmıştır. Bundan sonraki gelişmeler AB'nin lehine görünmüyor."

İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden ise, Ramazan ayı boyunca ihtiyaç sahipleriyle birlikte olduklarını, mütevazi sofralarda iftar yapma gayreti gösterdiklerini dile getirdi.

Özden, Kayseri halkının Ramazan Bayramını tebrik etti.

Önceki ve Sonraki Haberler