1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Ak Parti'den "Teknolojik" Siyaset Akademisi
Ak Partiden Teknolojik Siyaset Akademisi

Ak Parti'den "Teknolojik" Siyaset Akademisi

AK Parti Ar-Ge Başkanlığınca yaklaşık 8 yıldır sürdürülen ve bu yıl ilk dersi Başbakan Binali Yıldırım'ın vereceği siyaset akademisinde bu dönem ilk kez uzaktan eğitim programları uygulanacak

A+A-

ANKARA (AA) - AK Parti, teknolojinin imkanlarından yararlanarak, eğitimde uzakları yakın yapan, mesafeleri kaldıran uzaktan eğitim programını, partinin geleneği haline gelen siyaset akademisine taşıyor.

AK Parti Ar-Ge'den sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilk dersin Başbakan Binali Yıldırım tarafından verilecek siyaset akademisinin 11 Temmuz'da başlayacağını söyledi.

AK Parti'nin politikasında eğitimin önemli bir yere sahip olduğunu ve bu doğrultuda siyaset akademisine ciddi bir önem verdiklerini aktaran Hotar, diğer partilerde ise bu şekilde geleneksel hale gelen ve geniş kapsamlı bir uygulamanın olmadığını ifade etti.

Uzaktan eğitim imkanı
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hotar, bu dönem siyaset akademisinde bir ilke imza atacaklarını ifade etti. Mesafe ve zaman kavramları nedeniyle siyaset akademisine katılamayanlar için teknolojinin imkanlarını seferber edeceklerini aktaran Hotar, "Bu dönem ilklerimiz var, bunlardan bir tanesi uzaktan eğitimle ders programı. İlk etapta iki dersimizi uzaktan eğitim ile vereceğiz. Özellikle çalışan katılımcılarımızın daha uzun saatlerini kurs yerinde geçireceğine evinden, iş yerinden istediği saatte bu dersi almasını, katılmasını sağlamak istiyoruz." diye konuştu.

Akademide deneyimler paylaşılacak
Bu dönem deneyim paylaşımları programını da uygulayacaklarını anlatan Hotar, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kendi alanında söz sahibi, deneyimli, ünlü kişileri, belediye başkanları olabilir, bakan ya da genel başkan yardımcıları zaten otomatikman programımızın ayrılmaz parçaları, yazarlar, edebiyatçılar, sanatçılar, bilim insanlarını deneyimlerini paylaşmaları için derslerimize davet edeceğiz. Önemli akademisyenlerimiz, iş adamlarımız derslerimizde yer alacak. Hedefimiz, akademik derslerimizle, teorik bilgilerimizle bilinmeyenlerin yerini doldurmak, bilinenleri hatırlatmak, pratiğe ve kişisel eğitime yönelik uygulamalarımızla katılımcıların kendi hayatlarına dokunarak onların bir tık daha öne çıkmalarını sağlamak, eğer bunu başarabilirsek ne mutlu bize."

Akademi için ciddi bir katılım söz konusu olduğunun altını çizen Hotar, asıl programın eylül ayından itibaren başlayacağını, temmuz ayı ortalarında ise 15 ilde eğitim çalışmalarını başlatmayı planladıklarını bildirdi.

"İlk dersi Başbakanımız verecek"
Akademideki programlarda, kişisel gelişim, etkili iletişim, zaman yönetimi, karar verme teknikleri, diksiyon, mazereti ortadan kaldıran çalışma yöntemleri gibi konuların yer alacağını belirten Hotar, "İlk dersi Başbakanımız verecek. Daha önce ilk dersleri kurucu Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız verirdi, gelenek haline gelmişti, şimdi Sayın Başbakanımız da bu konuya özel bir hassasiyet gösteriyor, 11 Temmuz'da Ankara İl Başkanlığımızda ilk dersi verecek." dedi.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler