1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Aksaray Belediyesi Yaz Spor Okulu Sona Erdi
Aksaray Belediyesi Yaz Spor Okulu Sona Erdi

Aksaray Belediyesi Yaz Spor Okulu Sona Erdi

AKSARAY (AA) - Aksaray Belediyesi tarafından organize edilen yaz spor okulu, 4 aylık eğitimin ardından sona erdi.Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, 2011 yılından bu yana devam eden ve bu...

A+A-

AKSARAY (AA) - Aksaray Belediyesi tarafından organize edilen yaz spor okulu, 4 aylık eğitimin ardından sona erdi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, 2011 yılından bu yana devam eden ve bu yıl 6.'sı düzenlenen yaz spor okuluna ilginin yoğun olduğu ifade edildi.

Futbol ve tenis branşlarında yaklaşık 750 sporcunun katıldığının aktarıldığı açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Aksaray Belediyesi tarafından organize edilen yaz spor okulu 4 aylık eğitimin ardından sona erdi. 4 aylık eğitimin ardından yetenekli sporcular Aksaray Belediyespor'un altyapısına kazandırıldı. Yunus Emre, Nakkaş ve Cumhuriyet mahallelerinde bulunan Aksaray Belediye Spor tesislerinde sürdürülen yaz spor okulu, 2 tenis ve 2 futbol olmak üzere 4 sahada, 9 futbol antrenörü ve 3 tenis antrenörü eşliğinde sürdürüldü. 650 futbol ve 100 tenis öğrencisi ile toplamda 750 sporcu eğitimlerini tamamladı. Sporculara futbol ve tenis eğitimiyle birlikte değerler eğitimi de verildi. Futbol ve tenis eğitimlerinin yanı sıra özgüvenini kazanmış, milli değerlerine bağlı, topluma faydalı bireylerin yetişmesini amaçlayan Aksaray Belediyesi Yaz Spor Okulu, 4 aylık verimli bir eğitim sürecinin ardından sona erdi."

Önceki ve Sonraki Haberler