1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Aksaray Valisi Ataklı'ya Veda Yemeği
Aksaray Valisi Ataklıya Veda Yemeği

Aksaray Valisi Ataklı'ya Veda Yemeği

Merkez Valiliği'ne atanan Şeref Ataklı:"Ankara'da bana verilecek görevleri yine elimden geldiğince yapmaya gayret göstereceğim. Aksaray benim gönlümde ayrı bir yere sahip. Çünkü burası benim valilik görevini ilk yaptığım yerdir"

A+A-

Valiler Kararnamesi ile Merkez Valiliği'ne atananAksaray Valisi Şeref Ataklı için veda yemeği düzenlendi.

Ataklı, bir tesiste onuruna düzenlenen yemekte yaptığı konuşmada, 2 yılı aşkın bir süre zarfında Aksaray'da valilik görevini ifa etmeye çalıştığını belirtti.

Valiliğin şerefli bir meslek olduğunu dile getiren Şeref Ataklı, "Ayrıca sorumlulukları yüksek bir meslek. Devlet adına yapılan bir meslek. Devlet ile vatandaşın arasında birlik ve bütünlüğünü sağlayan, devletin vatandaşa karşı yükümlülüklerini layıkıyla yerine getirmeye çalışan bir görev ve meslektir." dedi.

Ataklı, Aksaray'da bulunduğu süre içerisinde bu görevleri yerine getirmeye çalıştığını belirterek, şunları kaydetti:

"Bizler bu çalışmaları tek başımıza yapmıyoruz. Devletimizin ilgili kurum ve kuruluşları, yerel yönetim birimleri, sivil toplum örgütleriyle hep birlikte üzerimize düşen sorumluluğu öncelikle Aksaray'a karşı, genelde ülkemize karşı yerine getirmeye çalışıyoruz. Çalıştığım süre zarfında benim sorumluluklarımı yerine getirmem de az önce bahsettiğim kurum, kuruluş ve sivil toplum kuruluşları çok yardımcı oldu. Buradan hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Çünkü kimse bir işi tek başına layıkıyla yerine getiremez. El ve güç birliği içerisinde hizmet ve işler yürütülür. Toplum ve millet olmanın gereği de budur. Biz bunu sağlamaya çalıştık. Kurum ve kuruluşlar arasında itilaf olmaması ve huzur olması, mutluluk ve insanların refahının daha yüksek olması adına elimizden gelen gayreti gösterdik. Bugün burada olmanız bizi çok mutlu etmiştir. Katılımlarınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum."

"Hakkım olmaz ama varsa hakkımı sizlere helal ediyorum" diyen Vali Ataklı, "Sizler de hakkınızı helal ederseniz memnun olurum. Bundan sonra Ankara'da görev yapacağım. Ankara'da bana verilecek görevleri yine elimden geldiğince yapmaya gayret göstereceğim. Aksaray benim gönlümde ayrı bir yere sahip. Çünkü burası benim valilik görevini ilk yaptığım yerdir. Ankara'da bir kardeşiniz olduğunu unutmayın."

Şeref Ataklı, konuşmanın ardından il protokolüyle vedalaştı.

Önceki ve Sonraki Haberler