1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Aksaray'da "15 Temmuz Milli İradenin Yükselişi Fotoğraf Sergisi"
Aksarayda 15 Temmuz Milli İradenin Yükselişi Fotoğraf Sergisi

Aksaray'da "15 Temmuz Milli İradenin Yükselişi Fotoğraf Sergisi"

AK Parti Aksaray İl Başkanlığınca, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi ve sonrasında yaşananları anlatan "15 Temmuz Milli İradenin Yükselişi Fotoğraf Sergisi"...

A+A-

AK Parti Aksaray İl Başkanlığınca, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi ve sonrasında yaşananları anlatan "15 Temmuz Milli İradenin Yükselişi Fotoğraf Sergisi" açıldı.

Kent Meydanı'nda açılan ve Anadolu Ajansı çalışanlarının fotoğraflarının da yer aldığı sergide, 15 Temmuz'da Türkiye'nin değişik illerinde gece yaşanan darbe girişimine direnenlerin ve demokrasi nöbetinin fotoğrafları yer aldı.

AK Parti İl Başkanı Abdulkadir Karatay, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, 15 Temmuz'un, Türkiye tarihi için bir milat olduğunu söyledi.

15 Temmuz'un hiçbir zaman unutulmaması gerektiğini ifade eden Karatay, "15 Temmuz gecesi yaşadığımız o anları tekrar yeniden hatırlatmak adına, unutturmamak adına sergimizi yapıyoruz. O gece, FETÖ'ye mensup, asker kıyafeti içerisine girmiş teröristler, yaptıkları kalkışmayla Türkiye'nin büyümesinin önüne geçmek istedi. Türkiye'de bir iç savaş çıkarmak amacıyla bir kalkışma girişimi yaptılar. Tabi milletimiz, büyük bir dirençle hem demokrasisine hem vatanına sahip çıktı." diye konuştu.

 

Önceki ve Sonraki Haberler