1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Aksaray'da Ahika Yönetim Kurulu Toplantısı
Aksarayda Ahika Yönetim Kurulu Toplantısı

Aksaray'da Ahika Yönetim Kurulu Toplantısı

AKSARAY (AA) - Aksaray'da Ahiler Kalkınma Ajansı (AHİKA) aylık olağan yönetim kurulu toplantısı düzenlendi.AHİKA Yönetim Kurulu Başkanı ve Aksaray Valisi Aykut Pekmez, Valilik binasındaki...

A+A-

AKSARAY (AA) - Aksaray'da Ahiler Kalkınma Ajansı (AHİKA) aylık olağan yönetim kurulu toplantısı düzenlendi.

AHİKA Yönetim Kurulu Başkanı ve Aksaray Valisi Aykut Pekmez, Valilik binasındaki toplantıda yaptığı konuşmada, AHİKA Yönetim Kurulu Başkanlığında 24 Temmuz'da devir teslim yapılarak yönetim kurulu başkanlığının Aksaray Valiliğine geçtiğini söyledi.

AHİKA Genel Sekreterliğine Bekir Varol'un vekaleten atandığını ifade eden Pekmez, "Ajansın, temmuz ayı ara rapor ve çalışma programı tamamlandı. Balon sektör raporu çalışmaları başlamıştır. Geçtiğimiz ayın bir diğer önemli faaliyeti ise göreve yeni başlayan personellere, proje yazma eğitimi, resmi yazı kuralları ve kurum içi eğitimlerin verilmiş olmasıdır." diye konuştu.

Toplantı 2016 yılı ara faaliyet raporunun sunumu, 2017 yılı çalışma programı ile Kırıkkale ilinde uygulanan Madde Bağımlısı Bireylerin Sosyo-Ekonomik Hayata Entegrasyonunun Sağlanması Projesinin TR71 Bölgesi'nde Yaygınlaştırılması konularının görüşülmesi ile sona erdi.

Toplantıya, Niğde Valisi Ertan Peynircioğlu, Kırıkkale Valisi Mehmet İlker Haktankaçmaz, Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Kalkınma Ajansı üyesi illerin belediye, il genel meclisi ve ticaret ve sanayi odası başkanları katıldı.
 

Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler