1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Aksaray'da Öğrencilere Kamp
Aksaray'da Öğrencilere Kamp

Aksaray'da Öğrencilere Kamp

AKSARAY (AA) - Aksaray Genç Mucidler Bilim ve Sanat Derneği tarafından öğrencilere Mersin'de kamp yapıldığı bildirildi.Dernekten yapılan yazılı açıklamada,...

A+A-

AKSARAY (AA) - Aksaray Genç Mucidler Bilim ve Sanat Derneği tarafından öğrencilere Mersin'de kamp yapıldığı bildirildi.

Dernekten yapılan yazılı açıklamada, Aksaray Belediyesi tarafından ulaşımı sağlanan etkinlikte, Gençlik ve Spor Bakanlığı Mersin Silifke 23 Nisan Kampında 5 gün robot, kodlama, 3D mimari ve oyun tasarımı atölye çalışmalarının yapıldığı belirtildi.

Kampta, sosyal alanda milli manevi seminer ve Kudüs gecesi ile okçuluk, matrak, futbol sporları ve deniz etkinliklerinin de yapıldığı aktarılan açıklamada şunlar kaydedildi:

"Kamp 80 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirildi. Öğrencilerin ileri düzey yazılım atölyesinde barkot okur özellikli kitap kütüphane programı, temel düzey yazılım atölyesinde ise yazılımın temelleri anlatımı ve hesap makinesi yapıldı.

Robot atölyesinde ise robot çalışmalarıyla kapsama alanını tarayıp alanına giren nesneyi takip eden robot tasarlanırken 3d mimari tasarım ve oyun atölyesinde ise oda tasarımı ve 3D oyun tasarımları yapıldı."

Önceki ve Sonraki Haberler