1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Aksaray'da Şehit Yakınlarına Ziyaret
Aksarayda Şehit Yakınlarına Ziyaret

Aksaray'da Şehit Yakınlarına Ziyaret

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı'nın eşi Hasibe Yazgı ve Emniyet Müdürü Mehmet Aslan'ın eşi Zehra Aslan, Aksaraylı şehitlerin ailelerini ziyarete devam ediyor.

A+A-

AKSARAY (AA) - Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı'nın eşi Hasibe Yazgı ve Emniyet Müdürü Mehmet Aslan'ın eşi Zehra Aslan, Aksaraylı şehitlerin ailelerini ziyarete devam ediyor.

Hasibe Yazgı ve Zehra Aslan, 1985 yılında Kars'ın Göle ilçesinde vatani görevini yaparken devriye gezen aracın kaza yapması sonucu şehit düşen Jandarma Komando Onbaşı Ertan Özan'ın annesi ve ablasını evinde ziyaret etti.

Hasibe Yazgı, burada şehit annesi Nigari Özal'la bir süre görüşerek, her zaman şehit ailelerinin yanında olduklarını ifade etti. Şehidin annesi oğluyla ilgili anılarını anlatırken evde duygulu anlar yaşandı.

Ülkenin zor günler geçirdiğini ve halkın birbirine sıkı sıkıya kenetlenmesi gerektiğini belirten Hasibe Yazgı, şehitlerin vatan uğruna canlarını seve seve feda etmesinin, emsalsiz bir fedakarlık örneği olduğunu söyledi.

"Şehit ailelerimizi sadece belirli gün ve haftalarda değil, fırsat buldukça ziyaret edeceğiz." diyen Hasibe Yazgı, şehitlere Allah'tan rahmet, yakınlarına da sabır ve baş sağlığı diledi.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler