1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Aksaray'da Tipi Ulaşımı Etkiledi
Aksaray'da Tipi Ulaşımı Etkiledi

Aksaray'da Tipi Ulaşımı Etkiledi

Şiddetli tipi nedeniyle Ortaköy ilçe yolu ulaşıma kapatıldı, şehirlerarası yollarda ise ulaşım kontrollü olarak sağlanıyor

A+A-

AKSARAY (AA) - Aksaray'da şiddetli rüzgarın oluşturduğu tipi nedeniyle trafik güvenliği açısından Ortaköy yolu ulaşıma kapatıldı, şehirlerarası yollarda da ulaşım kontrollü olarak sağlanıyor.

Aksaray Valisi Aykut Pekmez, yaptığı yazılı açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle Aksaray kent merkezi ile Ortaköy ilçesi arasındaki yolun ulaşıma kapatıldığını belirtti.

Rüzgarın etkisiyle oluşan tipinin Ortaköy ilçe yolunun bazı bölümlerinde buzlanmaya neden olduğunu, bu durumun can ve mal güvenliği açısından risk oluşturduğunu ifade eden Pekmez, bu nedenle yolun trafiğe kapatılması kararının alındığını kaydetti.

Pekmez, Aksaray-Ankara, Aksaray-Nevşehir güzergahlarının bazı bölümlerinde meydana gelen trafik kazaları nedeniyle ulaşımın kontrollü sağlandığını aktararak vatandaşların yetkililerin uyarılarını dikkate alarak olumsuz hava koşullarının normale dönmesini beklemelerini tavsiye etti.

Önceki ve Sonraki Haberler