1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Aksaray'da Zeytin Dalı Harekatı'na Destek
Aksaray'da Zeytin Dalı Harekatı'na Destek

Aksaray'da Zeytin Dalı Harekatı'na Destek

Aksaray Tarım Platformunca düzenlenen programda, 15 Temmuz Milli İrade Meydanı'nda bir araya gelen vatandaşlar, operasyona katılan Mehmetçikler için dua etti- AK Parti Grup Başkanvekili İnceöz:- "Nasıl 15 Temmuz'da meydanlarda olduysak bugün de Mehmetçiği

A+A-

AKSARAY (AA) - AK Parti Grup Başkanvekili İlknur İnceöz, Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin, "Nasıl 15 Temmuz'da meydanlarda olduysak bugün de Mehmetçiğimiz için meydanları doldurarak, dualarımızla yanlarında olduğumuzu ilan ediyoruz. Gazamız mübarek olsun. İnşallah, orada terör devleti kurmaya çalışanlara ve teröristlere karşı ordumuz muzaffer olacak." dedi.

Aksaray Tarım Platformunca, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK), Suriye'nin kuzeybatısındaki Afrin bölgesinde başlattığı Zeytin Dalı Harekatı için destek programı düzenlendi.

15 Temmuz Milli İrade Meydanı'nda, ellerinde "Bugün kenetlenme ve ayağa kalkma günüdür" ve "80 milyon tek yumruk" yazan dövizlerle bir araya gelen platform üyeleri ile vatandaşlar, operasyona katılan Mehmetçikler için dua etti.

İnceöz, burada yaptığı konuşmada, milli ve yerli duruşuyla ülkenin birlik ve beraberliği için meydanlarda dualarıyla destek olan herkese teşekkür ettiklerini söyledi.

Suriye'de uzun süredir oluşturulmaya çalışılan terör koridoruna, Türkiye'nin asla izin vermeyeceğini vurgulayan İnceöz, şöyle devam etti:

"Sınıra yakın bölgemizde PKK, KCK, DHKP-C, YPG gibi bütün terör örgütlerinin uzaklaşması için daha önce tüm uyarılarımızı yapmıştık. Bu bölgede asla bir terör devleti ve koridoruna izin vermeyeceğimizi, orada yapılan yığınakları bir tehdit olarak algıladığımızı belirtmiştik. Bizim Suriye topraklarında gözümüz yok. Orada bulunan Arap, Kürt, bütün kardeşlerimizin huzur içinde yaşaması için hükümet olarak elimizden geleni yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Bu açıdan Türkiye, mazlum ve mağdurlar için güvenilir bir liman olurken, aziz milletimiz darda kalana ulaşan yardım eli olmuş, şanlı bayrağımız güvenin teminatı ve yarınlara olan umudun adı olmuştur."

- "Terör örgütlerinden o bölgenin arındırılması gerekiyordu"

İnceöz, operasyonun Türkiye'nin meşru müdafaa hakkı olduğuna dikkati çekerek, "Ülkemizin birlik ve beraberliği, bölgedeki halkın huzur içinde yaşayabilmesi için PKK, PYD, YPG, DEAŞ gibi terör örgütlerinden o bölgenin arındırılması gerekiyordu." diye konuştu.

Türkiye'nin, sınırında oluşturulmak istenen terör kuşağına ve bu terör kuşağını oluşturan unsurların özellikle son günlerde hedef gözetmeksizin hastaneleri ve sivilleri hedef alan saldırılarına son vermek amacıyla harekatın başlatıldığını anlatan İnceöz, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Suriye'de yaşanan şiddet ve istikrarsızlıktan nemalanan, ülkemizin güney sınırı boyunca alan kazanan, maalesef bazı müttefiklerimizden de gördüğü destekle bölgede ülkemizi, demografik yapıyı ve sivilleri hedef alan terör örgütü PYD gibi unsurların son durumu da bu harekatın gerçekleştirilmesini mecbur kılmıştır. Nasıl 15 Temmuz'da meydanlarda olduysak bugün de Mehmetçiğimiz için meydanları doldurarak, dualarımızla yanlarında olduğumuzu ilan ediyoruz. Gazamız mübarek olsun. İnşallah, orada terör devleti kurmaya çalışanlara ve teröristlere karşı ordumuz muzaffer olacak."

- "Canlı kalkan olarak kullandıklarını görmekteyiz"

İnceöz, Türkiye'nin 40 yıldır terörle mücadele ettiğinin altını çizerek, şunları kaydetti:

"Bu ordu terörle mücadele konusunda dünyanın en iyi orduları arasında. Bu manada, Zeytin Dalı operasyonu sırasında sivillerin zarar görmemesi için elindeki tüm imkanları seferber etmiş durumda. Operasyonu hedef almak ve Türkiye'yi uluslararası arenada zor durumda bırakmak isteyenlerin iftiralarında iddia ettiği gibi sivillere ve masum insanlara yönelik herhangi bir eylem asla söz konusu değildir. Tam tersine şu an Afrin'de PYD'nin yaptığı gibi, bu terörist unsurların sivilleri kendileri için canlı kalkan olarak kullandıklarını görmekteyiz. Bu noktada operasyonu icra eden unsurlarımız azami dikkati, gayreti ve hassasiyeti kılı kırk yararcasına göstermektedir."

Aksaray Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak da milli birlik ve beraberlik kapsamında hükümetin aldığı her kararın yanında yer aldıklarını belirterek, "Allah Mehmetçiğimizi korusun, ordumuzu muzaffer eylesin." ifadesini kullandı.

Programa, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, MHP İl Başkanı Ramazan Kaşlı, platform üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

 

Önceki ve Sonraki Haberler