1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. Akşehir'de Başarılı Öğrencileri Ödüllendirdi
Akşehirde Başarılı Öğrencileri Ödüllendirdi

Akşehir'de Başarılı Öğrencileri Ödüllendirdi

KONYA (AA) - Akşehir Belediyesi, LYS sınavında Türkiye genelinde derece yapan öğrencileri ödüllendirdi.Meclis Toplantı Salonu'nda düzenlenen toplantıda konuşan Akşehir Belediye Başkanı Salih...

A+A-

KONYA (AA) - Akşehir Belediyesi, LYS sınavında Türkiye genelinde derece yapan öğrencileri ödüllendirdi.

Meclis Toplantı Salonu'nda düzenlenen toplantıda konuşan Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, üniversite sınavında ilk 2 bin kişi arasına giren 8 başarılı öğrenciyi ödüllendirdiklerini söyledi.

Bu ödüllendirmenin gelenek haline getirileceğini aktaran Akkaya, bundan sonra sınavlara girecek olan gençlere de motivasyon sağlamayı amaçladıklarını dile getirdi.

Akkaya, eğitime desteklerinin süreceğini işaret ederek, şunları kaydetti:

"Bu yıl en iyi dereceyi yapan öğrencimize arzu ederse umre ziyareti, arzu ederse en iyisinden bir laptop vereceğiz demiştik. Öğrencimiz laptop bilgisayarı tercih etmiş. Diğer ikinci öğrencimiz de laptop, diğer öğrencilerimize de minibook ve tablet şeklinde ödüllendirmelerimiz oldu. Bu başarıların diğer öğrencilere de örnek olmasını temenni ediyoruz. İnşallah bu başarılar diğer öğrencilerimize de örnek olur ve derecelendirmeler daha da artar. Akşehir'e böyle bir güzellik ve gurur yaşattıkları için tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Ayrıca, yine öğretmenlerimizi ve okul müdürlerimizi ve değerli velilerimizi de tebrik ediyorum."

 

Önceki ve Sonraki Haberler