1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Altın Çınar Film Festivali'ne Doğru
Altın Çınar Film Festivali'ne Doğru

Altın Çınar Film Festivali'ne Doğru

Festival Organizasyon Komitesi, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik ile görüştü

A+A-

KAYSERİ (AA) - Kayseri'de bu yıl altıncısı düzenlenecek olan Altın Çınar Film Festivalinin organizasyon komitesi, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik'i ziyaret etti.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Altın Çınar Film Festivali Organizasyon Komitesi, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik'i ziyaret ederek, festival ve Büyükşehir Belediyesi Stratejik Araştırma Merkezi (BÜSAM) bünyesinde kurulan Büyükşehir Film Akademisi'nin çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Çelik, komiteyi kabülünde yaptığı konuşmada, bir şehir diğer alanlarda büyürken, kültür ve sanatı da aynı anda büyümüyorsa o şehirin gittikçe küçülmeye mahkum olacağını dile getirerek, şunları kaydetti:

"Biz bunun için BÜSAM’ı ve BÜSAM bünyesinde Şehir Akademi'yi kurduk. Bu dönemde sizlerin de katkısıyla Büyükşehir Film Akademisi'ni açtık. 60 kişiyle başlayan film akademisi, 57 kişiyle devam ediyor. Bu rakam bizim için başarı sayılır. Kayseri'yi sanatçıların, yönetmenlerin, senaristlerin çıkacağı bir şehir haline getirmek istiyoruz. Biz Kayseri'nin okuyan şehir olmasını ve aynı zamanda film ve sinema alanında da gelişmesini arzu ediyoruz."

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler